اطلاعات کارت گرافیک RTX 3060 الترا ۱۲GB فاش شد

به گزارش سرویس تازه های دنیای فناوری مجله تک تایمز ،

امروز، ما در مورد کارت گرافیک آینده انویدیا یعنی جی فورس RTX 3060 اطلاعات انحصاری برای شما داریم. ما اولین تصاویر کارت گرافیک جی فورس RTX 3060 سفارشی را داریم که توسط ایسوس طراحی شده است و با کمال تعجب، مدل‌های ۱۲ گیگابایتی به‌عنوان انویدیا جی فورس RTX 3060 الترا در نظر گرفته می‌شوند.

کارت گرافیک انویدیا جی فورس RTX 3060 الترا ۱۲ گیگابایت GDDR6 به‌زودی معرفی خواهد شد؛ اولین تصویر مدل سفارشی از ایسوس فاش شد؛ قیمت آن از ۴۴۹ دلار آمریکا شروع می‌شود

طبق منابع ما، انویدیا برند جی فورس RTX 3060 را به‌عنوان جی فورس RTX 3060 الترا تغییر نام داده است. گفته شده است که سری الترا بالاتر از انواع Ti و سوپر است و به همین ترتیب، این کارت گرافیک دارای یک رابط حافظه قوی‌تر و سیستم خنک‌کننده قوی‌تر است حتی اگر پردازنده گرافیکی مبتنی بر آن دارای طراحی مشابه باشد.

در مورد مشخصات، جی فورس RTX 3060 الترا دارای ۱۲ گیگابایت حافظه GDDR6 خواهد بود که بیش از کارت‌های جی فورس RTX 3060 Ti، جی فورس RTX 3070 و جی فورس RTX 3080 است. ایسوس جی فورس RTX 3060 الترا را در چندین مدل سفارشی از جمله طراحی ROG STRIX خود ارائه می‌دهد اما ما فعلاً شاهد مدل TUF گیمینگ جی فورس RTX 3060 الترا (ASUS TUF-RTX3060U-O12G-Gaming) هستیم.

ASUS-GeForce-RTX-3060-Ultra-12-GB-GDDR6-Graphics-Card

ما به‌زودی انواع مختلف بیشتری را با این قرارداد نام‌گذاری خاص شاهد خواهیم بود

این کارت گرافیک خود دارای یک طراحی اسلات ۲٫۷ و یک کفن آلومینیومی بزرگ با سه فن عظیم است که با فناوری ۰dB ارائه می‌شوند. هیت سینک زیر این کارت گرافیک یک آرایه پره آلومینیومی عظیم دارد که چندین لوله حرارتی مسی از درون آن عبور می‌کند. این کارت از طرح PCB سفارشی استفاده می‌کند اما کولر و صفحه پشتی فراتر از آن است. بر اساس پیاده‌سازی‌های قبلی، ممکن است ایسوس به یک پیکربندی اتصال ۸ پین یا ۸ پین دوگانه برای این کارت گرافیک استفاده کند. خروجی‌های صفحه‌نمایش شامل یک خروجی HDMI و ۳ DisplayPort است.

یک بار دیگر، جالب است که انویدیا در پشت صحنه برند تجاری را تغییر می‌دهد. برند تجاری جی فورس RTX 30 الترا یک موضوع را تأیید می‌کند که ما به‌زودی انواع مختلف بیشتری را با این قرارداد نام‌گذاری خاص شاهد خواهیم بود. همچنین به‌احتمال زیاد انواع حافظه بالاتر یا انواع سوپر که اخیراً گزارش شده‌اند نیز از برند الترا استفاده می‌کنند که نسبت به برند سوپر جالب‌تر به نظر می‌رسد. همچنین این احتمال وجود دارد که انویدیا از سه کارت گرافیک در سری جی فورس RTX 3060، Ti، الترا و نسخه استاندارد بهره ببرد. گفته می‌شود نسخه الترا دارای قیمت ۴۴۹ دلار آمریکا است و انتظار می‌رود در تاریخ سه‌شنبه ۲۳ دی (۱۲ ژانویه) در سخنرانی CES 2021 انویدیا اعلام شود.

بمنظور اطلاع از دیگر خبرها به صفحه اخبار فناوری اطلاعات مراجعه کنید.
منبع خبر

نوشته های مشابه

بستن