قدرت نمایی آیفون‌ها به عنوان پر فروش‌ترین فناوری در سال ۲۰۲۰

به گزارش سرویس تازه های دنیای فناوری مجله تک تایمز ،
آمار‌های به دست آمده حاکی از آن است که دورکاری حاصل از شیوع ویروس کرونا نیاز افراد برای به روز رسانی فناوری‌هایشان را تقویت کرده و بر همین اساس آیفون‌ها در سال جاری نیز جزو پر فروش‌ترین فناوری‌ها بوده اند.
 
به گزارش تک تایمز و به نقل از techxplore، بسیاری تصور می‌کردند همه گیری ویروس کرونا در سال میلادی ۲۰۲۰ و کاهش در آمد بسیاری از اقشار در اثر شیوع این بیماری موجب خواهد شد که بیشتر مردم در انتخاب فناوری‌های خود اندکی مقتصد‌تر شوند. اما به نظر می‌رسد که چنین تحلیلی درست نیست و بار دیگر آیفون‌ها به عنوان فناوری ای شناخته می‌شود که در جهان بیشترین فروش را داشته است.
 
پیش بینی‌های دنیل ایوز به عنوان تحلیل گر بازار آمریکا خبر از آن دارد که فروش آیفون‌ها در سال ۲۰۲۰ به میزان ۱۹۵ میلیون دستگاه بوده است و این در حالی است که اپل در سال ۲۰۱۹ تنها ۱۸۵ میلیون دستگاه آیفون به فروش رسانده است. ایوز دلیل این افزایش فروش را دورکاری و آموزش از راه دور می‌داند که بسیاری از افراد را مجبور به به روز کردن فناوری‌هایشان کرد.
 
 
 
ایوز بر این باور است که افزایش فروش محصولی که بین ۳۹۹ تا ۱۰۹۹ دلار قیمت گذاری می‌شود، در دوران شیوع ویروس کرونا بسیار عجیب است. تنها دلیل توجیه کننده این پدیده را می‌توان تقاضای پنهان شده ۱ میلیارد کاربر در رابطه با خرید محصولات اپل دانست.
 
اما به نظر می‌رسد که آیفون‌ها تنها فناوری محبوب سال ۲۰۲۰ نبوده اند. گزارش‌های به دست آمده از Strategy Analytics حاکی از آن است که نزدیک ۲۱۲ میلیون لپ تاپ در سال ۲۰۲۰ به فروش خواهند رسید و این رقم نسبت به سال گذشته ۲۳ درصد  افزایش داشته است. در این میان فروش ۱۸۱ میلیون واحد از تبلت‌ها نیز خبر از آن دارد که فروش این محصول نسبت به سال گذشته ۱۳ درصد افزایش داشته است.
 
در این میان پیش بینی می‌شود که تعداد فروش تلویزیون‌های خانگی تا پایان سال ۲۰۲۰ به ۳۸.۶ میلیون دستگاه برسد. همچنین تقاضای بسیار بالای کاربران برای خرید پلی استیشن ۵ و اکس باکس جدید نیز نشان دهنده آن است که این دو محصول در طی سال آینده میلادی در رده پر فروش‌ترین فناوری‌ها قرار خواهند گرفت.
  بمنظور اطلاع از دیگر خبرها به صفحه اخبار تکنولوژی و فناوری مراجعه کنید.
منبع خبر

نوشته های مشابه

بستن