احتمال تولید بیش از ۵۰۰ میلیون گوشی ۵G در سال ۲۰۲۱

به گزارش سرویس تازه های دنیای فناوری مجله تک تایمز

رسانه تک تایمز – طبق پیش بینی های رییس شرکت موراتا، در سال ۲۰۲۱ شاهد تولید بیش از ۵۰۰ میلیون گوشی ۵G خواهیم بود. این در حالی است که سرویس های ۵G هنوز در بسیاری از نقاط جهان راه اندازی نشده اند.

کمپانی موراتا که یکی از قدیمی ترین تامین کنندگان اپل به شمار می آید، به تازگی اعلام کرده که میزان سفارش ها برای تولید گوشی ۵G در سال ۲۰۲۱ به حدی زیاد بوده که شرکت مجبور شده در فصل تعطیلات نیز همچنان به فعالیت خود ادامه دهد. موراتا در حال حاضر وظیفه تامین باتری های سرامیکی آیفون ۱۲ و چند دستگاه هوشمند دیگر را بر عهده دارد.

طبق گفته های نوریو نیکاجیما رییس شرکت موراتا، حدود ۳۰۰ میلیون گوشی ۵G در سال مالی فعلی تولید شده است. این رقم احتمالا در سال مالی بعدی به ۵۰۰ میلیون دستگاه می رسد. به گزارش بلومبرگ، از آنجایی که شرکت های سازنده در صدد هستند تا از تنش های به وجود آمده بین هواوی و ایالات متحده حداکثر استفاده را ببرند، تعداد سفارشات برای ساخت گوشی ۵G احتمالا بسیار بیشتر از سال های قبل خواهد بود.

نیکاجیما در مصاحبه دیگری اظهار داشته که سازندگان گوشی های هوشمند در تلاش هستند تا تولیدات شرکت موراتا که زمانی توسط هواوی خریداری می شده را تصاحب کنند و اصلا معلوم نیست که آیا واقعا به این تعداد از قطعات نیاز خواهند داشت یا خیر. به همین خاطر ممکن است میزان سفارش ها در ماه فوریه و مارس با افت قابل توجهی رو به رو شود.

اما طبق گزارش های منتشر شده در بلومبرگ، تحلیلگران بازار اسمارت فون اظهارات نیکاجیما را قدری محتاطانه می دانند و اعتقاد دارند که میزان سفارش ها برای تولید گوشی های ۵G در ماه های آینده نیز همچنان یک روند صعودی را طی خواهد کرد. این در حالی است که سرویس های ۵G هنوز در بسیاری از نقاط دنیا راه اندازی نشده اند.

بمنظور اطلاع از دیگر خبرها به صفحه اخبار تکنولوژی مراجعه کنید.
منبع خبر

برچسب ها

نوشته های مشابه

بستن