ویژگی همگام‌سازی تاریخچه به مایکروسافت اج افزوده شد

به گزارش سرویس تازه های دنیای فناوری مجله تک تایمز ،

بعد از ماه‌ها انتظار کاربران و برنامه‌ریزی‌های مایکروسافت، سرانجام ویژگی زبانه‌ها و همگام‌سازی تاریخچه به نسخه پایدار و غیرآزمایشی مرورگر اج (Edge) افزوده شد.

مروگر مبتنی بر کرومیوم اج مایکروسافت که تاکنون رمزهای عبور و صفحات مورد علاقه را ذخیره می‌کرد و اجازه می‌داد که کاربران نشانی‌های مورد علاقه‌شان را از نسخه گوشی‌های هوشمند به رایانه‌های رومیزی ارسال کنند؛ با این حال کابران با فقدان ویژگی زبانه‌ها و همگام‌سازی تاریخچه رو‌به‌رو بودند که وجود آن در مرورگر اصلی کروم بسیار محبوب به شمار می‌آید. ما در ماه دسامبر شامل افزوده شدن این قابلیت‌ها به نسخه آزمایشی مرورگر مذکور بودیم که گویا اکنون برای تمام کاربران عادی نیز در دسترس قرار گرفته است.

این تغییر روی سرورها اعمال شده است، بنابراین کابران نیاز به انجام کار خاصی نظیر به‌روزرسانی ندارند؛ با این حال برای استفاده از قابلیت همگام‌سازی تاریخچه، گزینه مورد نظر باید روی تمام دستگاه‌های مقصد فعال شود. گزینه‌های یاد شده نیز برای تمام کاربران گوشی‌های هوشمند و رایانه‌های شخصی عرضه شده است.

مایکروسافت اج

فعال کردن ویژگی همگام‌سازی تاریخچه

مایکروسافت اج اکنون ۲۷ درصد فضای رم کمتری را روی ویندوز ۱۰ استفاده می‌کند

زمانی که مرورگری از فضای زیادی روی رم استفاده می‌کند، تمام پروسه‌های سیستم عامل به کندی پیش می‌روند؛ طبق همین موضوع و برای دوری از این قضیه، کابران باید تعداد زبانه‌های باز شده را کنترل و برای آن‌ها محدودیت تعیین کنند. با این حال توسعه دهندگان مرورگرها می‌توانند این مشکل را از طریق بهبود استفاده از رم تا مقداری رفع کنند و ظاهراً این موضوع، در نظر توسعه دهندگان مایکروسافت نیز قرار گرفته است.

مایکروسافت اخیراً مرورگر اج را بهبود داده است تا رم کمتری را مصرف کند. براساس ادعای مایکروسافت این مرورگر اکنون از رم کمتری مصرف می‌کند تا بهترین مرورگر ویندوزی حال حاضر به شمار آید. سخنان مستقیم توسعه دهندگان نیز با این موضوع مغایرت ندارد.

در همین اواخر شاهد تغییر موتور مرورگر اج به کرومیوم بودیم که سبب سریع‌تر شدن آن شد؛ همچنین پس از عرضه به‌روزرسانی بزرگ ۱۰ می سال ۲۰۲۰ میلادی برای ویندوز ۱۰، این مرورگر پای خود را فراتر گذاشت و از هر زمان دیگری سریع‌تر شد؛ ادعا می‌شود که فضای رم مورد استفاده کنونی آن حدود ۲۷ درصد کاهش یافته است. مایکروسافت برای جلوگیری از مشکلات احتمالی اشاره کرده است که «کارایی مرورگر اج روی هر دستگاهی بستگی به پیکربندی و نحوه استفاده از آن دارد»؛ با این وجود اکنون جدا از پیکربندی قطعات، همه کاربران باید احساس سرعت و لطافت بیشتری را هنگام استفاده از اج داشته باشند. شما چطور؟ آیا با این افزایش سرعت قابل توجه و کاهش استفاده رم مواجه شده‌اید؟

بمنظور اطلاع از دیگر خبرها به صفحه اخبار فناوری اطلاعات مراجعه کنید.
منبع خبر

نوشته های مشابه

بستن