شیائومی از ۵ سال پیش تصمیم بر حذف شارژر می ۱۱ داشته است

به گزارش سرویس تازه های دنیای فناوری مجله تک تایمز ،

هنگامی که شیائومی در تاریخ ۲۸ دسامبر به‌طور رسمی از سری پرچمدار می ۱۱ رونمایی کرد، درخشش و شکوه معرفی این سری با اعلام حذف شارژر از جعبه این گوشی‌ها کمی خدشه‌دار شد.

این تصمیم شیائومی تنها دو ماه پس از اعلام اپل در مورد عرضه سری آیفون ۱۲ بدون آداپتور شارژ در جعبه عملی شده است. آنچه تصمیم شیائومی را تعجب‌آور می‌کند این است که آنها در کنار سامسونگ و وان پلاس، در مورد حذف آداپتور آیفون ۱۲، اپل را تمسخر می‌کردند.

این ایده همچنان بحث‌های داغی را در بین طرفداران شیائومی ایجاد می‌کند. بسیاری از آنها با توجه به اینکه به هر حال بیشتر خریداران هنوز مجبور به خرید یک آداپتور شارژ سریع به صورت جداگانه هستند، منطقی بودن این تصمیم را زیر سوال می‌برند. هنگامی که می ۱۱ در تاریخ ۱ ژانویه عرضه شد، فقط ۲۰،۰۰۰ نفر نسخه بدون آداپتور شارژ این گوشی را خریداری کردند. همچنین در طی یک نظرسنجی که توسط وب‌سایت Gizmochina در حال انجام است، نشان می‌دهد که اکثر کاربران فکر می‌کنند که حذف شارژر، ایده بدی بوده است.

شیائومی می ۱۱

تعداد زیادی از افرادی که نظر خود را در مورد این موضوع ابراز کرده‌اند، تصور می‌کنند این شرکت فقط اقدام اپل را کپی کرده است اما مدیرعامل شیائومی، آقای لی جون، این عقیده را کتمان می‌کند. مدیر عامل این شرکت چینی اخیراً در یک برنامه زنده اشاره کرد که ایده حذف شارژر توسط وی ارائه شده است و کپی آنچه اپل انجام داده نیست. وی اظهار داشت که این ایده را در سال ۲۰۱۵ مطرح کرده است. در واقع آقای لی جون در تلاش برای جمع‌آوری نظرات کاربران در مورد این ایده، سوال خود را از طریق شبکه اجتماعی Weibo پرسیده بود و در آن زمان چندین خبرگزاری این نظرسنجی را پوشش داده‌اند. وی همچنین افزود که سال گذشته وقتی این شرکت به پارک پکن شیائومی منتقل شد، تعداد زیادی از جعبه‌های شارژر را دور انداخته‌اند. بنابراین، او مجدداً به دنبال اجرای ایده حذف آداپتور شارژر از جعبه گوشی‌های این شرکت بوده است.

به طور خلاصه ، تصمیم شیائومی اجرای ایده‌ای است که پنج سال پیش مطرح شده است. با این حال، این به هیچ وجه نمی‌تواند این واقعیت را انکار کند که اجرای این ایده ممکن است تحت تأثیر حرکت اپل باشد.

بمنظور اطلاع از دیگر خبرها به صفحه اخبار فناوری اطلاعات مراجعه کنید.
منبع خبر

نوشته های مشابه

بستن