احتمال رونمایی از سنسور ایزوسل ۲۰۰ مگاپیکسلی در نیمه اول ۲۰۲۱

به گزارش سرویس تازه های دنیای فناوری مجله تک تایمز

رسانه تک تایمز – یکی از افشاگران معروف سامسونگ با انتشار یک توییت از عرضه چندین سنسور ایزوسل مختلف، از جمله یک سنسور ۲۰۰ مگاپیکسلی در اوایل سال جاری میلادی خبر داده است.

یکی از افشاگران معروف سامسونگ به نام IceUniverse اخیرا اعلام کرده که غول فناوری کره قصد دارد تا در سال جاری، تعدادی سنسور ایزوسل از جمله یک سنسور ۲۰۰ مگاپیکسلی را به نمایش بگذارد.

این افشاگر حدودا یک ماه پیش نیز از آماده سازی سنسور غول پیکر ۶۰۰ مگاپیکسلی با اندازه پیکسل ۰.۸ میکرومتر خبر داده بود و برای اثبات گفته های خود، تصاویری از جزییات سنسور را نیز منتشر کرد. از آنجایی که ویدیوهای ۴K و ۸K در آینده رواج بیشتری پیدا می کنند؛ سامسونگ در نظر دارد تا با ارائه سنسورهای بزرگتر، امکان بزرگنمایی ویدیوها را بدون آنکه کیفیت تصویر به خطر بیافتد، فراهم آورد.

با اینکه به نظر می رسد هنوز مدت زیادی تا عرضه سنسورهای خارق العاده ۶۰۰ مگاپیکسلی مانده، اما ظاهرا سامسونگ تصمیم گرفته تا در نیمه اول سال ۲۰۲۱ ایزوسل ۲۰۰ مگاپیکسلی را روانه بازار کند. متاسفانه هنوز جزییات بیشتری پیرامون این مسئله وجود ندارد و فعلا باید به اظهارات IceUniverse اکتفا کنیم. مشخصات دوربین از جمله اندازه پیکسل، اندازه سنسور و جزییات مهم دیگر نیز هنوز در هاله ای از ابهام قرار دارد.

اگر به خاطر داشته باشید آوریل سال گذشته بود که خبر آماده سازی سنسور ۲۵۰ مگاپیکسلی سامسونگ با قطر یک اینچ در فضای مجازی منتشر شد. طبق گزارش ها، قطر این قطعه به طور قابل ملاحظه ای از قطر سنسور ۱۰۸ مگاپیکسلی به کار رفته در گوشی گلکسی S20 اولترا (۳۳/۱ اینچ) بزرگ تر است که البته تعجبی هم ندارد. اما آیا می توان گفت که سنسور ایزوسل ۲۰۰ مگاپیکسلی با قطر کمتر از یک اینچ رونه بازار می شود؟ و اگر اظهارات افشاگر صحت داشته باشد، این سنسور دقیقا در کدام یک از محصولات سامسونگ به کار گرفته خواهد شد؟

بمنظور اطلاع از دیگر خبرها به صفحه اخبار تکنولوژی مراجعه کنید.
منبع خبر

نوشته های مشابه

بستن