بیانیه سرآوا درمورد دستگیری معاون بین‌الملل این هلدینگ هنگام خروج از کشور منتشر شد

به گزارش سرویس تازه های دنیای فناوری مجله تک تایمز ،

روز پیش، خبری مبنی بر دستگیری معاون بین‌الملل هلدینگ سرمایه‌گذاری سرآوا هنگام خروج از کشور، در رسانه‌ها منتشر شد. هلدینگ سرآوا در چند کسب‌وکار شناخته‌شده‌ی ایران ازجمله دیجی‌کالا، علی‌بابا، دیوار و کافه‌بازار سرمایه‌گذاری کرده است.

رسانه‌ها نوشتند که این شخص با نام عماد ادوارد شرقی «به اتهام جاسوسی و جمع‌آوری اطلاعات نظامی به ۱۰ سال حبس محکوم و با قرار وثیقه آزاد شده بود که قبل از برگزاری دادگاه تجدید نظر قصد فرار داشت.» حال شرکت سرآوا با انتشار بیانیه‌ای نسبت به صحت و سقم این موضوع اطلاع‌رسانی کرده است.

در بیانیه‌ی سرآوا که دراختیار تک تایمز قرار گرفته، گفته شده که عماد شرقی هیچ‌گونه ارتباطی با شرکت و مدیران سرآوا وجود ندارد. سرآوا در این مورد، به پیگیری پیگیری‌‌ نهادهای قضایی در سال ۹۷ اشاره و بر همین اساس اعلام می‌کند که «ارتباط دادن خبر دستگیری ایشان به سرآوا هدفی جز مغشوش کردن افکار عمومی و ایجاد جو ناامیدی در اکوسیستم کارآفرینی کشور ندارد.»

روابط عمومی سرآوا تأکید می‌کند که این شرکت به‌عنوان اولین و موفق‌ترین شرکت سرمایه‌گذاری خصوصی در حوزه‌ی اقتصاد دیجیتال همواره با شفافیت کامل در چارچوب قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت کرده و هیچ‌کدام از موسسان،‌ مدیران و اعضای هیات مدیره‌ا ازجمله سید سعید رحمانی خضری، پرونده یا حکم قضایی از مراجع قضایی کشور ندارند.

سرآوا در انتها آورده است: «سرآوا به‌عنوان شرکت پیشرو سرمایه‌گذاری در کسب‌وکارهای اینترنتی، بر امیدبخشی به جوانان کارآفرین ایرانی و تلاش در جهت ایجاد استقلال اقتصادی و امنیت ملی تأکید دارد و با رعایت قوانین کشور با افتخار این مسیر را ادامه می‌دهد.»

بمنظور اطلاع از دیگر خبرها به صفحه اخبار فناوری مراجعه کنید.
منبع خبر

نوشته های مشابه

بستن