DJI در زمینه فناوری اتومبیل های هوشمند خودران کار می‌کند

به گزارش سرویس تازه های دنیای فناوری مجله تک تایمز ،

همه ما می‌دانیم که DJI به‌عنوان یکی از شرکت‌های مطرح در زمینه هواپیماهای بدون سرنشین مشغول به کار است. رویترز گفته است که این شرکت می‌تواند در حوزه‌های دیگر از جمله فناوری وسیله نقلیه خودران نیز فعالیت کند.

اگرچه DJI بدون شک بیشتر به دلیل هواپیماهای بدون سرنشین خود شناخته می‌شود، اما این شرکت محصولات پیشرفته دیگری نیز طراحی و تولید می‌کند. اکثر ما با این واقعیت آشنا هستیم که این شرکت همچنین برای فیلم‌برداری، دوربین‌های اکشن و سایر ابزارهای فنی که خارج از حوزه پهپاد هستند، گیمبال تولید می‌کند. اکنون، رویترز گزارش داده است که به نظر می‌رسد این شرکت به بخش اتومبیل های خودران علاقه زیادی را نشان داده است.

با توجه به اینکه DJI یک شرکت فناوری است و حوزه وسایل نقلیه مستقل به‌سرعت در حال رشد است، این موضوع منطقی است.

چرا رویترز اعتقاد دارد که DJI به فناوری اتومبیل های خودران علاقه‌مند است؟

خوب، داستان به سه منبع ناشناس و همچنین برخی از آگهی‌های استخدام اخیر برای افراد باتجربه در این زمینه استناد می‌کند. ما صفحه حرفه‌ای DJI را بررسی کردیم اما امروز چیزی ندیدیم. بخشی از سخنان رویترز در اینجا آمده است:

سه نفر گفتند که DJI قصد دارد فناوری کمکی راننده مانند سنسورهای لیدار، یک جز key اصلی در اتومبیل های خودران و راه‌حل‌های بسته‌بندی‌شده برای عملکردهای مستقل رانندگی را بفروشد. همه منابع مشروط بر اینکه نامشان فاش نشود، صحبت کردند، زیرا جزئیات هنوز در دسترس نیست DJI گفت در حال حاضر اطلاعیه جدیدی ندارد.

DJI

اتصال LiDAR

یکی از منابع به رویترز گفت که DJI سال‌هاست که با فناوری LiDAR درگیر است. و مطمئناً، در ۲۰۲۰ CES، DJI با انتشار یک خبر خبری اشاره به دو سنسور جدید LiDAR از Livox Technology Company Ltd.

با پشتیبانی تخصص عمیق DJI در زمینه نوآوری در سنسور و ساخت سخت‌افزار، Livox در حال معرفی دو سنسور جدید است که یک روش اسکن جدید و پیشگامانه برای ارائه عملکرد سنجش بهتر با کسری از هزینه واحدهای سنتی لیدار ارائه می‌دهد. با آسان‌تر و مقرون به‌صرفه‌تر ساختن لیدار در محصولات و برنامه‌ها، سنسورهای Livox نوآوری‌های جدیدی را در طیف وسیعی از برنامه‌ها از رانندگی خودکار گرفته تا شهرهای هوشمند، نقشه‌برداری، رباتیک تلفن همراه و موارد دیگر امکان‌پذیر می‌کند.

رئیس DJI وزن می‌گیرد

همان خبر منتشرشده به نقل از راجر لو، رئیس DJI است. مطمئناً جالب است که سخنان وی را با توجه به گزارش رویترز دوباره بخوانید:

در طول ۱۳ سال گذشته، این وظیفه اصلی DJI بوده است که استفاده از فناوری پیشرفته را آسان، ایمن و قابل دسترسی می‌کند، که ما این مهم را از طریق نمونه کارها پیشرو در زمینه کالاهای مصرفی و تجاری هواپیماهای بدون سرنشین انجام داده‌ایم. Livox از همان مأموریت و علاقه به نوآوری متولد شد. این یک تیم اختصاصی است که برای اولین بار در DJI انکوباتور می‌شود، هدف آن گسترش کاربرد فناوری‌های اصلی ما و شکستن موانع موجود در دنیای خودمختار است، با همکاری با اکوسیستم پررونق مبتکران در رباتیک موبایل تا رانندگی خودکار و فراتر از آن.

رشد Livox

در همین حال، Livox از زمان انتشار اخبار ۲۰۲۰، گسترش یافته است. در واقع، اوایل این ماه، آن را برای خود یک خبر منتشر کرد. اخبار؟ که به‌زودی سنسورهای LiDAR در سطح خودرو را به شرکت چینی Xpeng، تولیدکننده اتومبیل های الکتریکی هوشمند عرضه می‌کند.

آیا ممکن است روزی DJI فناوری خاص خود را برای خودروهای هوشمند تهیه کند؟ خیلی زود گفتن

سفارش تسلا را کنار نگذارید

داستان رویترز اطلاعات زیادی ندارد و قطعاً نشان نمی‌دهد که DJI شروع به ساخت وسایل نقلیه خودمختار می‌کند. ممکن است این شرکت به فکر وسایل نقلیه خودمختار کوچک‌تر روی زمین باشد؟ هر کاری ممکن است، و یک جهش بزرگ برای DJI نخواهد بود تا برخی از تخصص‌های داخلی خود را به‌خوبی هدایت کند.

بمنظور اطلاع از دیگر خبرها به صفحه اخبار فناوری اطلاعات مراجعه کنید.
منبع خبر

نوشته های مشابه

بستن