آینه کردن تصویر در سیستم ‌عامل اندروید

به گزارش سرویس تازه های دنیای فناوری مجله تک تایمز

رسانه تک تایمز – در طی سال‌های اخیر با پیشرفت قابلیت‌های سیستم‌عامل اندروید، امکانات و اپلیکیشن‌های ویرایش عکس در این پلتفرم نیز بیشتر از قبل شده است. خوشبختانه ابزار ویرایش قدرتمندی در اندروید وجود دارد که با استفاده از آن می‌توانید کارهای مختلفی از جمله آینه کردن تصویر را انجام دهید.

قابلیت‌های بریدن و آینه کردن تصویر در اکثر اپلیکیشن‌های ویرایش عکس در سیستم‌عامل اندروید وجود دارد اما تعداد کمی از آن‌ها قابلیت آینه کردن تصویر را در اختیار کاربران خود قرار می‌دهند. برخی از اپلیکیشن‌های دوربین نیز می‌توانند عملیات آینه کردن را انجام دهند. در این مطلب قصد داریم تا نحوه آینه کردن تصویر در سیستم‌عامل اندروید را آموزش دهیم.

یکی از اپلیکیشن‌های ویرایش عکس که امکان آینه کردن تصاویر در سیستم‌عامل اندروید را در اختیار شما قرار می‌دهد، اپلیکیشن Snapseed است. برای کار با این اپلیکیشن ابتدا آن را از فروشگاه اپلیکیشن گوگل پلی از این آدرس دانلود کنید.

آینه کردن تصویر

سپس اپلیکیشن را باز کنید و روی علامت +  که در وسط صفحه قرار دارد تک تایمز کنید.

آینه کردن تصویر

اولین باری که اپلیکیشن را باز می‌کنید، از شما خواسته می‌شود که اجازه دسترسی اپلیکیشن به تصاویر و فایل‌های روی گوشی را ایجاد کنید. برای این کار روی گزینه Allow تک تایمز کنید.

آینه کردن تصویر

دوباره روی دکمه +  تک تایمز کنید و تصویری را که می‌خواهید آینه کنید را انتخاب کنید.

آینه کردن تصویر

در حالی که تصویر باز است روی برگه tools تک تایمز کنید.

آینه کردن تصویر

در این برگه ابزارهای ویرایش عکس مختلفی وجود دارد که یکی از آن‌ها برای چرخاندن عکس است و Rotate نام دارد.

سیستم‌عامل اندروید

سپس روی آیکون flip در نوار دکمه‌ها تک تایمز کنید.

سیستم‌عامل اندروید

به این ترتیب عملیات آینه کردن تصویر نسبت به خط افق انجام می‌شود. در صورتی که بخواهید تصویر نسبت به خط عمودی آینه شود باید از آیکون چرخاندن تصویر استفاده کنید.

سیستم‌عامل اندروید

به محض اینکه کار شما تمام شد روی علامت تیک یا چک‌ مارک که در گوشه سمت راست پایین صفحه قرار دارد تک تایمز کنید. تا تغییرات روی تصویر اعمال شود.

سیستم‌عامل اندروید

برای ذخیره کردن تصویر روی گزینه Export تک تایمز کنید.

سیستم‌عامل اندروید

 

بمنظور اطلاع از دیگر خبرها به صفحه اخبار تکنولوژی مراجعه کنید.
منبع خبر

نوشته های مشابه

بستن