فروش اپل در سه ماهه چهارم ۲۰۲۰ از مرز ۱۰۰ میلیارد دلار می گذرد

به گزارش سرویس تازه های دنیای فناوری مجله تک تایمز

رسانه تک تایمز – طبق نظرتحلیلگران، نرخ فروش بالای اپل و عبور آن از مرز ۱۰۰ میلیارد دلار در سه ماهه چهارم سال ۲۰۲۰ نقطه عطف جدیدی برای این شرکت به حساب می آید.

تحلیلگران وال استریت معتقد هستند که فروش شرکت اپل در سه ماهه چهارم سال ۲۰۲۰، از مرز ۱۰۰ میلیارد دلار عبور می کند. این دوره که با عرضه گوشی های سری آیفون ۱۲ همراه بوده، نقطه عطف جدیدی برای کمپانی کوپرتینویی به شمار می آید.

طبق گزارش خبری BusinessInsider، تخمین های فعلی از فروش اپل در سه ماهه آخر سال، رقمی معادل با ۱۰۲.۷۶ میلیارد دلار را نشان می دهد. این تاریخ به دوره سه ماهه ای اشاره می کند که در روز ۳۱ دسامبر سال ۲۰۲۰ به پایان رسیده است، و البته سه ماهه نخست مالی شرکت اپل نیز محسوب می شود. بالاترین تخمین به دست آمده طبق نظر تحلیلگران، فروش ۱۱۰.۲۱ میلیارد دلاری در فصل پایانی سال گذشته بوده است.

اگر میانگین تخمین ۱۰۲.۷۶ میلیارد دلاری صحت داشته باشد، می توان گفت که فروش اپل در سه ماهه اخیر سال ۲۰۲۰ حدود ۱۶ درصد نسبت به سال ۲۰۱۹ افزایش یافته است. اپل قصد دارد تا در روز چهارشنبه (۲۷ ژانویه سال ۲۰۲۱) و پس از بسته شدن بازار، نتایج فروش مربوط به سه ماهه اخیر را به طور علنی نمایش دهد.  

ناگفته نماند که علاوه بر اپل، انتظار می رود که فروش کمپانی آمازون نیز در این دوره از مرز ۱۰۰ میلیارد دلار عبور کند. اپل و آمازون تنها دو گروه کوچک از خانواده بزرگ شرکت های آمریکایی به حساب می آیند که از جمله آن ها می توان به والمارت نیز اشاره کرد. این کمپانی نیز به راحتی توانسته به نقطه عطف ۱۰۰ میلیارد دلاری دست پیدا کند. طبق گفته تحلیلگران مورنینگ استار، ظاهرا تیم کوک (مدیر عامل اپل) میزان رشد درآمد حاصل از فروختن آیفون ۱۲ را به طور واضح مشخص نکرده، اما سایر محصولات و خدمات اپل از نرخ رشد دو رقمی همراه برخوردار بوده اند.

بمنظور اطلاع از دیگر خبرها به صفحه اخبار تکنولوژی مراجعه کنید.
منبع خبر

نوشته های مشابه

بستن