روحانی رییس‌جمهور: برای پهنای باند، مرا محاکمه کنید!

به گزارش سرویس تازه های دنیای فناوری مجله تک تایمز ،

هفته گذشته خبرهایی مبنی بر احضار وزیر ارتباطات به دادسرا منتشر شد. 

در متن خبرها آمده بود که  آذری جهرمی به دلیل استنکاف از اجرای اوامر قضایی در مورد فیلتر کردن اینستاگرام علیرغم حکم صادره، استنکاف از اجرای دستورات مقام‌های دولتی که اشاره به ابلاغ رییس مرکز ملی فضای مجازی به وزارت ارتباطات برای کاهش پهنای باند بین‌الملل و محدودسازی پیام رسان‌های خارجی دارد، احضار شده است.

اما پس از جنجال‌های هفته گذشته، امروز صبح رئیس جمهوری در جلسه هیئت دولت در واکنش به احضار وزیر جوان ارتباطات به جلسه بازپرسی، از او حمایت کرد.

به گزارش تک تایمز، روحانی در دفاع از آذری جهرمی اینگونه سخن گفت:

«من تشکر می‌کنم از وزیر جوان ارتباطات و وزیر سابق. کار بزرگی کردند. پهنای باند کار عظیم و افتخار است. کسی را برای پهنای باند نمی‌توانند محاکمه کنند، دستور من بوده است، اگر می‌خواهید کسی را محاکمه

حسن روحانی رییس جمهور: کسی را برای پهنای باند نمی‌توانند محاکمه کنند، دستور من بوده است، اگر می‌خواهید کسی را محاکمه کنید مرا محاکمه کنید

کنید مرا محاکمه کنید. پهنای باند یعنی آزادی مردم در کسب و کار الکترونیکی. پهنای باند یعنی از ثبت سفارش گرفته تا بانک مرکزی، تا گمرک تا ورود کالا تا انبارها، ‌همه را مردم می‌توانند ببینند.»

رییس جمهور مجددا تاکید کرد: «پهنای باند یعنی مبارزه با فساد. کسی نمی‌تواند با مبارزه مخالف باشد. اگر می‌خواهید کسی را برای مبارزه با فساد احضار کنید، باید مرا احضار کنید.»

به گزارش تک تایمز روحانی همچنین افزود: «فضای مجازی برای مردم شغل درست کرده، آموزش درست کرده، دبستان و دبیرستان و شاگرد و معلم را به‌هم متصل کرده. البته که مشکلاتی هم هست و هیچکس منکر آن نیست. اگر وزیر راه اتوبان درست کرده و در اتوبان تصادف می‌شود، وزیر باید دستگیر شود؟ فضای مجازی هم مثل فضای حقیقی است. باید مراقبت کنیم. بعضی تخلف می‌کنند بعضی سواستفاده می‌کنند. باید مراقبت کنیم نباید رها کنیم. رها کردن فضای مجازی غلط است. بستن هم غلط است. این وسط راه وجود دارد. آموزش و سواد فضای مجازی وجود دارد. اگر فضا مجازی نبود ما چگونه بیماران مبتلا به کرونا را پیگیری کنیم؟ با همین اپلیکیشن‌ها کنترل می‌کنیم. اگر فضای مجازی نبود که نمی‌توانستیم از شیوع کرونا جلوگیری کنیم.»

 

 

بمنظور اطلاع از دیگر خبرها به صفحه اخبار تکنولوژی و فناوری مراجعه کنید.
منبع خبر

نوشته های مشابه

بستن