چند اشتباه عمده که در شبکه اجتماعی لینکداین نباید انجام بدهید

به گزارش سرویس تازه های دنیای فناوری مجله تک تایمز

رسانه تک تایمز – اگر از شبکه اجتماعی لینکداین برای معرفی کسب‌وکار خود استفاده می‌کنید باید بدانید اشتباهاتی در استفاده از این شبکه اجتماعی وجود دارد که هرگز نباید آن‌ها را انجام دهید.

وقتی به دنبال شغل مورد علاقه خود می‌گردید پلتفرم لینکداین می‌تواند ابزار مناسب و کاربردی برای این کار باشد. تعداد کاربران فعال این شبکه اجتماعی در هر ما حدود ۲۵۰ میلیون کاربر است و بسیاری از آن‌ها از آن برای استخدام نیروی مورد نیاز خود استفاده می‌کنند. برای اینکه بتوانید با این شبکه اجتماعی کار کنید و از طریق آن به شغل و یا نیروی مورد نیاز خود دسترسی داشته باشید باید اصول استفاده صحیح از آن را بدانید. در این مطلب در خصوص اشتباهاتی که در استفاده از این شبکه اجتماعی هرگز نباید مرتکب شوید مطالبی را بیا خواهیم کرد.

همه عناوین شغلی خود را در سر تیتر پروفایل خود بنویسید!

برای اینکه بتوانید پروفایل خود را در لینکداین به روش صحیح و درستی طراحی کنید باید بدانید که شغل فعلی خود را باید در ابتدای همه عناوین شغلی که تاکنون داشته‌اید بنویسید و از طرفی نیازی به نوشتن همه این عنوان‌ها نیز نیست. در صورتی که در حال حاضر شغلی ندارید نیز در همان ابتدای بخش معرفی و مشاغل به آن اشاره کنید.

شبکه اجتماعی لینکداین

سر تیتر پروفایل یا Headline اولین چیزی است که هر کاربری که پروفایل شما را مشاهده می‌کند با آن مواجه می‌شود به همین دلیل این بخش یکی از مهم‌ترین و تأثیرگذارترین قسمت‌ها در پروفایل شما است. در این بخش مشخص کنید که چگونه توانایی‌های شما می‌تواند به شغل آینده شما و موفقیت در آن کمک کند. برای تغییر سر تیتر پروفایل باید روی آیکون مداد که در کنار عکس پروفایل شما قرار دارد تک تایمز کنید. در زیر نام کاربری بخشی به نام Headline وجود دارد که در آن می‌توانید مشخصات شغلی خود را تایپ کنید. بعد از اینکه اطلاعات خود را در این بخش وارد کردید روی گزینه Save تک تایمز کنید.

حضور غیرفعال در شبکه اجتماعی لینکداین!

نکته مهمی که بسیاری از کاربران شبکه اجتماعی لینکداین آن را فراموش می‌کنند حضور فعال در این شبکه اجتماعی است. به عبارت دیگر این افراد به بخش اجتماعی این پلتفرم توجه چندانی نمی‌کنند. بسیاری از ما تصور می‌کنیم که شبکه اجتماعی لینکداین یک ابزار برای ایجاد رزومه دیجیتال است اما واقعیت این است که این شبکه اجتماعی قابلیت‌های زیادی دارد که با استفاده از آن می‌توانید با افرادی که در حرفه شما فعالیت می‌کنند و صاحبان کسب‌وکارهای مختلف در این حوزه ارتباط دائمی و همیشگی برقرار کنید.

برای اینکه در شبکه اجتماعی لینکداین حضور فعالی داشته باشید باید روزانه حدود ۳۰ دقیقه تا یک ساعت از زمان خود را صرف کامنت گذاشتن زیر پست‌های دیگران و برقراری ارتباط با کاربران دیگر در این شبکه اختصاص دهید. هرگز از اینکه سر صحبت را برای ارتباط با دیگران باز کنید نترسید و سعی کنید خودتان با افراد مختلف ارتباط برقرار کنید. در لینکداین امکان نوشتن مطلب و مقاله نیز وجود دارد. از همه مهم‌تر اینکه رعایت قواعد سئو در نوشتن این مطالب از اهمیت زیادی برای نمایش مطلب شما در سر تیتر جستجوها برخوردار است.

برای نوشتن مقاله در لینکداین ابتدا روی دکمه Write Article تک تایمز کنید. این دکمه در همان بخشی که شما فیدها یا پست‌های خود را ایجاد می‌کنید قرار دارد. زمانی که مقاله و مطلب آماده شد برای انتشار آن روی دکمه Publish که در گوشه سمت راست بالای صفحه قرار دارد تک تایمز کنید.

کم‌گویی و یا زیاده‌گویی در مورد مهارت‌ها و قابلیت‌ها در شبکه اجتماعی لینکداین

اگر نمی‌توانید با اعتماد به نفس در مورد مهارت‌های خود صحبت کنید و در بخش معرفی پروفایل خود به آن‌ها اشاره کنید باید منتظر این باشید که نتوانید شغل مناسب خود را پیدا کنید. بسیاری از کاربران لینکداین و به طور کلی جویندگان کار در این شبکه اجتماعی به نحوی رفتار می‌کنند که گویی هیچ دستاورد و موفقیت شغلی و تحصیلی در زندگی خود نداشته‌اند. به عبارت دیگر خود را کمتر از آنچه هستند معرفی می‌کنند.

معرفی کسب‌وکار

توجه داشته باشید که پروفایل لینکداین شما ویترینی است برای نمایش مهارت‌های شغلی و تحصیل که دارید. هرچه این ویترین را زیباتر تزئین کنید می‌توانید فالورهای بیشتری در اختیار داشته باشید. از طرفی در نمایش و صحبت از مهارت‌های خود نباید زیاده‌روی کنید. شما باید تعادلی بین ارائه مهارت‌های خود به دیگران ایجاد کنید. هرگز در مورد توانایی‌های خود دروغ نگوئید. سعی کنید هر آنچه که بلدید را صادقانه ارائه کنید.

خالی گذاشتن بخش درباره من در لینکداین

در زیر بخش سر تیتر در صفحه اصلی پروفایل کاربران بخشی به نام About وجود دارد که در آن اطلاعات شخصی خود را باید بنویسید. در این بخش باید اطلاعات نسبتاً جامع و مختصری در مورد خود ارائه دهید. توجه داشته باشید که هرگز نباید این بخش را خالی بگذارید. ر واقع یکی از اشتباهاتی که بسیاری از کاربران این شبکه اجتماعی انجام می‌دهند خالی گذاشتن بخش about یا درباره من در این شبکه اجتماعی است.

از طرفی به هیچ عنوان نباید همه آنچه که در بخش سر تیتر نوشته‌اید را در بخش درباره من یا About کپی کنید و سعی کنید این بخش را به زبان ساده و کامل بنویسید. برای تغییر دادن محتوای این بخش روی آیکون مداد که در کنار جعبه متنی قرار دارد تک تایمز کنید و در بخش Summary اطلاعاتی را در خصوص خود تایپ کنید. سعی کنید این بخش را به گونه‌ای بنویسید که به نوعی پاسخ به سؤال “کمی در مورد خود بگوئید” باشد.

شبکه اجتماعی لینکداین

وقتی ویرایش این بخش به پایان رسید روی دکمه Save که در گوشه سمت راست بالای صفحه قرار دارد تک تایمز کنید.

نکته مهمی که باید در ساخت پروفایل لینکداین به آن توجه کنید این است که به هیچ عنوان هیچ کدام از بخش‌های مورد نیاز را خالی نگذارید.

 

 

بمنظور اطلاع از دیگر خبرها به صفحه اخبار تکنولوژی مراجعه کنید.
منبع خبر

نوشته های مشابه

بستن