ترفندهایی برای برطرف کردن مشکل شارژ نشدن اپل واچ

به گزارش سرویس تازه های دنیای فناوری مجله تک تایمز

رسانه تک تایمز – اپل واچ یکی از ابزارهای پوشیدنی برند اپل است که قابلیت‌ها و امکانات زیادی دارد و به همین دلیل کاربران زیادی در طول روز از آن استفاده می‌کنند. این ساعت هوشمند قادر به اتصال به گوشی و یا آی پدهای اپل است و می‌توان برای برقراری تماس صوتی، تصویری و بسیاری دیگر از موارد از آن استفاده کرد.

شاید شما هم از کاربران ساعت هوشمند برند اپل باشید و با مشکل شارژ نشدن این دستگاه برخورد کرده باشید. شارژ نشدن تجهیزات الکترونیکی به خصوص ساعت‌های هوشمند و گوشی‌های تلفن همراه مشکلی است که ممکن است به دلایل مختلفی رخ دهد. در این مطلب چند روش کاربردی که با استفاده از آن‌ها می‌توانید مشکل شارژ نشدن اپل واچ را حل کنید، معرفی خواهیم کرد.

ریست کردن اپل واچ

گاهی اوقات خاموش و روشن کردن دستگاه می‌تواند مشکل شارژ نشدن آن را برطرف کند. ساعت هوشمند اپل نیز از این قاعده مستثنا نیست. اگر با مشکل شارژ نشدن اپل واچ مواجه شدید بهتر است یک‌بار آن را خاموش و روشن و یا ریست کنید. برای ریست کردن ساعت هوشمند اپل دکمه کناری ساعت را فشار دهید و آن را نگهدارید تا جایی که منوی مربوط به Power ساعت روی صفحه نمایش داده شود.

اپل واچ

اسلایدر Power Off را به سمت راست بکشید و اجازه دهید برای چند دقیقه ساعت شما خاموش شود.

اپل واچ

برای دوباره با فشار دادن دکمه کناری اپل واچ را روشن کنید. به احتمال بسیار زیاد بعد از انجام این کار مشکل شارژ نشدن دستگاه حل خواهد شد و شما می‌توانید به راحتی آن را شارژ کنید.

بررسی کردن اتصال میان اپل‌ واچ و شارژر

در برخی از موارد شارژ نشدن هر دستگاهی از جمله اپل واچ به دلیل عدم برقراری اتصال صحیح میان دستگاه و شارژر رخ می‌دهد.

شارژ نشدن دستگاه

از آنجایی شارژ ساعت هوشمند اپل به صورت بی‌سیم انجام می‌شود اطمینان حاصل کردن از اینکه اتصال میان اپل‌ واچ و شارژر درست برقرار شده است کمی سخت و مشکل است. تنها کاری که در این حالت می‌توانید انجام دهید این است که حتماً قسمتی از صفحه شارژر و پشت ساعت هوشمند اپل را که با یکدیگر در تماس هستند تمیز کنید. از طرفی اپل واچ و شارژر را روی یک سطح صاف و ثابت قرار دهید. در این حالت باید نشانگر سبز شارژر روی صفحه ساعت نمایش داده شود. حتماً بررسی کنید که اتصال میان شارژر و پشت ساعت درست برقرار شده است.

کندن پلاستیک‌های روی اپل واچ

گاهی اوقات وجود پلاستیک و یا برچسب روی هر وسیله‌ای از جمله ساعت هوشمند اپل در حین شارژ شدن دستگاه باعث ایجاد اختلال در روند شارژ دستگاه می‌شود. برای همین اگر برای اولین بار است که از ساعت هوشمند اپل خود استفاده می‌کنید همه پلاستیک‌های روی آن را از آن جدا کنید. شاید عجیب به نظر برسد اما بسیاری از کاربرانی که با مشکل شارژ نشدن ساعت هوشمند اپل مواجه بودند، بعضی از پلاستیک‌ها و برچسب‌های روی ساعت خود را نکنده بودند و به همین دلیل با این مشکل مواجه بودند.

بررسی و اطمینان از سالم بودن صفحه و کابل شارژر

یکی دیگر از ایراداتی که باعث می‌شود اپل واچ شارژ نشود، خراب بودن کابل شارژر یا صفحه آن است. حتماً صفحه و کابل شارژر را بررسی کنید. اگر اپل واچ دیگری دارید با استفاده از این شارژر و کابل آن را شارژ کنید و بررسی کنید آیا مشکل همچنان باقی است و یا برطرف شده است. اگر مشکل همچنان باقی باشد به احتمال غریب به یقین مشکل از شارژر و یا کابل آن است.

استفاده از شارژر و کابل دیگر برای شارژ ساعت هوشمند اپل

شارز نشدن دستگاه

از آنجایی که برند اپل ملزومات و تجهیزات خاص خود را برای شارژ کردن دستگاه‌های تولید خود از جمله اپل واچ دارد. یکی از کارهایی که می‌توانید برای پیدا کردن دلیل اصلی شارژر نشدن ساعت هوشمند اپل انجام دهید استفاده از یک شارژر و کابل دیگر برای شارژ کردن اپل واچ است. اگر ساعت با شارژر و کابل جدید شارژ شد مشکل از شارژر بوده است و در غیر این صورت بهتر است به یک تعمیرگاه مجاز مراجعه کنید و مشکل شارژ نشدن دستگاه را برطرف کنید.

 

بمنظور اطلاع از دیگر خبرها به صفحه اخبار تکنولوژی مراجعه کنید.
منبع خبر

نوشته های مشابه

بستن