آیفون های ۲۰۲۱ با FaceID و TouchID درون نمایشگری عرضه می شوند

به گزارش سرویس تازه های دنیای فناوری مجله تک تایمز

رسانه تک تایمز – این طور که به نظر می رسد، نسل بعدی آیفون های ۲۰۲۱ به همراه دو ویژگی شناسایی چهره و شناسایی اثر انگشت درون نمایشگری عرضه خواهند شد.

طبق گزارشی در ژورنال وال استریت، به نظر می رسد که آیفون های ۲۰۲۱ به همراه دو تغییر بزرگ عرضه خواهند شد، FaceID و TouchID. بر اساس ادعای دو تن از کارمندان سابق اپل، کمپانی اپل در حال فعالیت روی فناوری اثر انگشت درون نمایشگری بوده و قصد دارد تا هر دو ویژگی FaceID و TouchID را در یک دستگاه قرار دهد.

گزارش وال استریت با استناد به گفته های یکی از کارمندان قبلی کمپانی کوپرتینویی که روی فناوری TouchID کار می کرد، به این موضوع اشاره می کند که اپل مشغول کار روی سنسورهای نوری برای اسکن اثرانگشت درون نمایشگری است. این شخص گفته که سنجش نوری، اعتبار بیشتری نسبت به فناوری فوق صوتی (اولتراسونیک) دارد.

البته گزارش جدید وال استریت، نخستین گزارشی نیست که از کاربرد اسکنر اثرانگشت درون صفحه ای در آیفون آینده اپل خبر می دهد. رسانه خبری بلومبرگ نیز در اوایل ماه جاری به این موضوع اشاره کرده است.

کمپانی کوپرتینویی آیفون آینده خود را به عنوان «بروزرسانی سال S» خطاب می کند. این امر نشان می دهد که گوشی های بعدی به احتمال زیاد، با نام مدل های آیفون ۱۲S شناخته خواهند شد.

طبق گزارش بلومبرگ، با اینکه تغییرات کلی چندان قابل ملاحظه نیستند، اما اپل هنوز در حال آزمایش یک بروزرسانی کلیدی برای سال ۲۰۲۱ است: یک اسکنر اثر انگشت درون نمایشگری. این قابلیت، به کاربران اجازه می دهد تا فرای کلمه عبور و شناسایی چهره FaceID، از روش جدیدی برای باز کردن قفل دستگاه های خود استفاده کنند. اپل در سال ۲۰۱۷ و با عرضه آیفون ایکس از سنسورهای اثرانگشت فاصله گرفت، اما فناوری شناسایی چهره کماکان به عنوان ویژگی ثابت روی لپ تاپ های مک و آیفون های ارزان قیمت باقی ماند. از طرف دیگر، کمپانی کوالکام به عنوان تامین کننده مودم های ۵G اپل در اوایل ماه جاری به یک سنسور اثرانگشت درون نمایشگری پرسرعت اشاره کرده است. حتی تحلیلگر و افشاگر معتبر اپل، یعنی مینگ چی کو نیز اعلام کرده که نسل بعدی آیفون های ۲۰۲۱ با هر دو ویژگی FaceID و TouchID درون نمایشگری عرضه خواهند شد.

بمنظور اطلاع از دیگر خبرها به صفحه اخبار تکنولوژی مراجعه کنید.
منبع خبر

برچسب ها

نوشته های مشابه

بستن