جریمه ۱ میلیون یورویی گوگل در فرانسه

به گزارش سرویس تازه های دنیای فناوری مجله تک تایمز ،


پس از آن که یک بازرسی نشان داد که رتبه بندی هتل‌ها توسط شرکت گوگل برای مصرف کنندگان گمراه کننده است، گوگل ایرلند و گوگل فرانسه موافقت کردند که ۱.۱ میلیون یورو (۱.۳۴ میلیون دلار) جریمه پرداخت کنند.

به گزارش تک تایمز از تسنیم، طبق بیانیه‌ای که روز دوشنبه توسط وزارت دارایی فرانسه و سازمان مبارزه با کلاهبرداری در این کشور صادر شد، شرکت گوگل از سپتامبر ۲۰۱۹ اقدامات مربوط به رتبه بندی هتل ها را اصلاح کرده است.

این موتور جستجوی آمریکایی متهم شده که سیستم رتبه بندی مختص خود را که از ستاره استفاده می‌کند و الگوریتم خاص خود را دارد، برای هتل‌ها ایجاد کرده است.

مقررات فرانسه تصریح می‌کند که چنین سیستم های رتبه بندی فقط توسط دولت ایجاد می‌شود و فقط دولت مجاز به استفاده از آنها است.

در ماه دسامبر، گوگل به دلیل نقض قوانین فرانسه در مورد کوکی‌های آنلاین جریمه شد و ناظر کمیسیون ملی اطلاعات و آزادی ها ۱۰۰ میلیون یورو (۱۲۱ میلیون دلار) جریمه برای این شرکت صادر کرد.

این ناظر گفت که جریمه نقدی علیه گوگل بیشترین مجازات صادر شده توسط این نهاد است، در حالی که بیشترین مجازات قبلی ۵۰ میلیون یورو (۶۰.۶ میلیون دلار) بود که به دلیل نقض قوانین حریم خصوصی داده های اتحادیه اروپا نیز علیه همین شرکت اعمال شد.

بمنظور اطلاع از دیگر خبرها به صفحه اخبار تکنولوژی و فناوری مراجعه کنید.
منبع خبر

نوشته های مشابه

بستن