عرضه وان UI 3.1 برای گلکسی زد فولد ۲ ۵G شروع شد

به گزارش سرویس تازه های دنیای فناوری مجله تک تایمز ،

سامسونگ دیروز به‌روزرسانی رابط کاربری وان UI 3.1 را برای گلکسی زد فولد منتشر کرد و حال نوبت کاربران گلکسی زد فولد ۲ ۵G است که به آن دست یابند.

سامسونگ در حال حاضر مشخص نکرده است که کاربران چه کشورهایی این به‌روزرسانی را در وهله اول دریافت می‌کنند اما تغییراتی که پس از دریافت وان UI 3.1 صورت خواهد پذیرفت، به صورت کامل منتشر شده است.

کاربران به لطف این که اکنون می‌توانند سه پنجره باز شده اخیر را با استفاده از دکمه مربوطه مشاهده کنند، در وان UI 3.1 می‌توانند آسان‌تر از همیشه از تجربه ویژگی چند پنجره لذت ببرند.

افزون بر این کاربران به واسطه این به‌روزرسانی جدید قادر هستند که از طریق نوار اعلان‌ها و با ضربه و کشیدن یک اعلان به قسمت به‌خصوصی از صفحه، آن را در حالت چند صفحه مشاهده کنند. از طرفی اعلان‌ها در این به‌روزرسانی دسته‌بندی شده‌اند و کاربر می‌تواند به آسانی از طریق «منو سریع» و فرمان‌های لمسی، بین آن‌ها جابه‌جا شود.

سامسونگ با وان UI 3.1 به کاربران اجازه می‌دهد که ویجت‌ها را در هر دو صفحه موجود همگام کنند. از سویی آن‌ها می‌توانند این نمایشگرها را با دو ضربه یا حتی تعامل با کف دست نیز خاموش کنند.

این شرکت کره‌ای افزون بر دیگر بهبودها، در رابط کاربری جدید خود به ارتقای کارکرد دوربین هم پرداخته است. برای مثال اپلیکیشن دوربین اکنون به مخاطبان اجازه می‌دهد که هنگام حالت فلکس، به تنظیم مجدد محل قرارگیری دکمه‌ها بپردازید. در همین راستا حتی می‌توان به دکمه‌های حذف و اشتراک نیز در صفحه پیش‌نمایش دست یافت.

علاوه بر این اکنون کاربران هنگام تماس‌های تصویری که در حالت فلکس برقرار می‌کنند، قادر به اختصاص قسمت بالایی صفحه به مخاطب خود هستند.

سامسونگ گلکسی زد فولد ۲

جدای از این، برخی ای موارد این رابط کاربری نیز کاملاً مشابه با دیگر به‌روزرسانی‌های گوشی‌های هوشمند سامسونگ عمل خواهد کرد. شما به لطف این رابط کاربری می‌توانید تغییرات جذابی را تجربه کنید. شاید جذاب‌ترین تغییر مربوط به طراحی جدید شرکت سامسونگ باشد. برای مثال می‌توان در این طراحی موارد بسیار شفاف‌تری را مشاهده کرد که به نظر سامسونگ، سادگی و ظرافت بیشتری را به ارمغان می‌آورد.

با این وجود، تغییرات بسیار بیشتری از مورد مذکور نیز وجود دارد. اندروید ۱۱ در ترکیب با وان UI ۳ قابلیت‌های جدیدی را هم به دستگاه‌های سامسونگ اضافه می‌کند. در این حوزه می‌توان به ویجت‌های جدید صفحه قفل، ترکیب پس‌زمینه با اپلیکیشن‌های تماس ویدیویی، گزینه‌های شخصی‌سازی برای صفحه تماس، پردازش‌های پس‌زمینه بهتر در دوربین و موارد بسیار دیگری اشاره کرد.

سامسونگ گلکسی زد فولد ۲

از سوی دیگر «سامسونگ فری» اکنون در صفحه اصلی نیز در دسترس قرار گرفته است که سبب مهیا شدن استوری‌های بیشتر، برنامه‌های تلویزیونی رایگان و موارد این چنینی می‌شود اما به هر حال شما می‌توانید آن را به سادگی با «گوگل دیسکاور» جایگزین کنید.

اگر شما بیش از یک دستگاه سامسونگ را در اختیار داشته باشید، حتی می‌توانید از ویژگی بیشتری هم استفاده کنید. تبلت‌های سامسونگ اکنون می‌توانند به عنوان یک نمایشگر ثانویه برای دستگاه‌های سامسونگی و ویندوز ۱۰ عمل کنند. گلکسی بادز پرو نیز از دیگر محصولات سامسونگ هستند که می‌توانند به سهولت با گوشی‌های هوشمند و تبلت‌های مجهز به وان UI ۳.۱ سازگار شوند.سامسونگ گلکسی زد فولد ۲

در کنار تمام این تغییرات، سامسونگ تم‌های روشن و تیره را نیز دوباره برای گلکسی زد فولد ۲ طراحی کرده است که یکی از قسمت‌های قابل توجه آن در نسخه جدید، مربوط به نحوه تعامل با بخش تنظیم صدا است؛ در پنجره تنظیم صدای جدید، همه نوارها از حالت افقی، به حالت عمودی تغییر شکل داده‌اند.

 

بمنظور اطلاع از دیگر خبرها به صفحه اخبار فناوری اطلاعات مراجعه کنید.
منبع خبر

نوشته های مشابه

بستن