تمامی خودروهای جدید فورد در سال ۲۰۳۰ در اروپا برقی خواهند بود

به گزارش سرویس تازه های دنیای فناوری مجله تک تایمز ،
کمپانی فورد  به تازگی اعلام کرده است که سیاست‌های جدید این کمپانی به نحوی چیده شده‌اند که تمامی خودروهای عرضه شده این برند در اروپا در سال ۲۰۳۰ به صورت تمام برقی خواهند بود.
 
به گزارش تک تایمز و به نقل از engadget، فورد با رویکردی تهاجمی به استراتژی عرضه خودروهای برقی در اروپا روی آورده و در همین راستا اعلام کرده است که تا اواسط سال ۲۰۲۶ تمام وسایل نقلیه مسافری این کمپانی به صورت تمام برقی یا هیبریدی خواهند بود. همچنین این خودروساز مدعی شده است که تمام وسایل نقلیه مصرفی این برند تا سال ۲۰۳۰ کاملاً برقی خواهند بود.
 
در نتیجه به نظر می‌رسد که فورد در میان سایر کمپانی‌های خودروساز رویکرد بسیار متفاوت و عجولانه ای را برای برقی کردن تمام خودورهای عرضه شده در پیش گرفته است. از نظر تجاری این شرکت قصد دارد تا سال ۲۰۳۰ خودروهای پلاگین هیبریدی (PHEV) یا تمام برقی را در دو سوم خط تولید خود داشته باشد.
 
 
 
فورد به عنوان بخشی از این فرآیند تصمیم دارد که یک میلیارد دلار از ثروت خود را در کارخانه مونتاژ خود در کلن آلمان سرمایه گذاری کند و به این ترتیب بتواند در دو سال آینده یک مدل تمام الکتریکی داشته باشد. این بخشی از سرمایه گذاری ۲۹ میلیارد دلاری فرود در زمینه خودروهای برقی و خودران تا سال ۲۰۲۵ است. استوارت رولی به عنوان مدیر بخش اروپایی فورد در این رابطه اظهار داشته است که:«ما در حال ورود یک آینده کاملاً الکتریکی در اروپا هستیم»
  
تعهد فورد به خودروهای الکتریکی موجب شده است که این کمپانی تنها ۵ سال فرصت داشته باشد تا به هدف خود در این رابطه برسد. در این میان فلکس واگن به عنوان رقیب و شریک تجاری فورد متعهد شده است که تا سال ۲۰۲۵ یک و نیم میلیون خودروی برقی تولید کرده و مرسدس بنز نیز از برنامه‌های خود برای ساخت ۶ خودروی برقی در دو سال آینده رونمایی کرده است.
 
فورد در زمینه فروش تجاری از همه رقبا پیشتاز است اما در زمینه فروش خودروهای مسافری در اروپا بعد از تویوتا در جایگاه هشتم قرار گرفته است. شایان ذکر است که فورد با فروش کارخانه‌ها و حذف بیش از ۱۰ هزار شغل هزینه‌های قابل توجهی را در سایر نقاط اروپا کاهش داده است و تمرکز خود را روی کارخانه کلن گذشته است. این کمپانی با این سیاست موفق شد تا در سه ماهه اخر سال ۲۰۲۰ میلادی در اروپا به شرایط سود دهی بازگردد.
  بمنظور اطلاع از دیگر خبرها به صفحه اخبار تکنولوژی و فناوری مراجعه کنید.
منبع خبر

نوشته های مشابه

بستن