سمند اتوماتیک AMT به سبد تولیدات ایران خودرو اضافه خواهد شد

به گزارش سرویس تازه های دنیای فناوری مجله تک تایمز

رسانه تک تایمز– همزمان با مراسم افتتاح خط تولید جعبه دنده شش سرعته ایران خودرو در کارخانه نیرومحرکه قزوین، یک دستگاه خودرو سمند مجهز به گیربکس اتوماتیک نیز به نمایش درآمد. البته هنوز زمان دقیق ورود سمند اتوماتیک AMT به بازار خودرو کشور مشخص نیست.

به گزارش رسانه تک تایمز به نقل از پرشین خودرو، نخستین مرتبه در سال ۱۳۹۸ بود که برای اولین بار گیربکس اتوماتیک AMT ایران خودرو روی برخی محصولات این شرکت نصب شد و در آن هنگام مدیرعامل ایران خودرو بیان داشت: گیربکس اتوماتیک AMT ایران خودرو ساخت شرکت «نیرو محرکه» است. مهندسی بخش‌های فنی آن در داخل انجام شده و شصت درصد از قطعات اساسی آن در ایران تولید می‌شود. این گیربکس خودکار در زمستان ۹۹ به تولید انبوه خواهد رسید و در سال ۱۴۰۰ روی بیش از هزار دستگاه خودرو نصب خواهد شد.

سمند اتوماتیک AMT به سبد تولیدات ایران خودرو اضافه خواهد شد

البته طبق گفته‌های آقای فرشاد مقیمی، مدیرعامل ایران خودرو، قرار بود این جعبه دنده با میزان داخلی سازی ۸۵ درصد به مرحله تولید برسد و از سال ۱۴۰۰ روی ۳۰ تا ۵۰ هزار خودرو به طور سالانه نصب شود. با این وجود در حالی که حدود ۲۰ روز تا پایان ۱۳۹۹ باقی نمانده همچنان خبری از تولید انبوه این جعبه دنده اتوماتیک نیست.

روز گذشته و در کنار مراسم افتتاح گیربکس شش سرعته دستی ایران خودرو، یک دستگاه سمند اتوماتیک به نمایش درآمد که گیربکس خودکار AMT به صورت آزمایشی روی آن نصب بود تا خودرو تحت آزمایش قرار گیرد.

گیربکس اتوماتیک AMT ایران خودرو بنابر اعلام مدیرعامل این شرکت در سال ۹۸ با قیمتی در حدود ۲۵۰ یورو به تولید رسید و این در حالی است که ادعا شده قیمت جهانی گیربکس مذکور حوالی ۹۰۰ یورو بوده است.

بمنظور اطلاع از دیگر خبرها به صفحه اخبار تکنولوژی مراجعه کنید.
منبع خبر

نوشته های مشابه

بستن