با ۱۰ مورد از پر فروش ترین گوشی های جهان آشنا شوید

به گزارش سرویس تازه های دنیای فناوری مجله تک تایمز

رسانه تک تایمز – در این مطلب به معرفی ۱۰ گوشی هوشمند می پردازیم که در صدر جدول پر فروش ترین های جهان قرار گرفته اند. شاید جالب باشد بدانید که جایگاه اول تا سوم این فهرست متعلق به محصولات اپل است.

شرکت تحقیقاتی Omdia به تازگی فهرستی از پر فروش ترین گوشی های جهان طی یک سال اخیر را منتشر کرده است. جالب آنکه در این فهرست تنها نام سه کمپانی سازنده، یعنی اپل، سامسونگ و شیائومی به چشم می خورد. در ادامه با ما همراه باشید تا با اسامی ۱۰ مورد از این اسمارت فون های محبوب و بعضا گران قیمت آشنا شوید.

۱. آیفون ۱۱ اپل

پر فروش ترین گوشی

آیفون ۱۱ ارزان ترین آیفون موجود در سال ۲۰۱۹ بود که توانسته طی این مدت فروش خوبی را تجربه کند. گفته می شود که اپل در سال ۲۰۲۰ بیش از ۶۴.۸ میلیون نسخه از این دستگاه را به فروش برساند. قیمت آیفون ۱۱ در حال حاضر تقریبا برابر با ۹۵۰ دلار است.

۲. آیفون SE اپل

آیفون SE که در سال ۲۰۲۰ عرضه شد نیز یکی از ارزان ترین اسمارت فون های اپل بود که در همان سال، بیش از ۲۴.۲ میلیون نسخه از آن به فروش رسید. قیمت این محصول حدودا برابر با ۵۱۵ دلار است.

۳. آیفون ۱۲ اپل

جایگاه سوم در فهرست پر فروش ترین گوشی های جهان نیز به یکی از محصولات اپل یعنی آیفون ۱۲ تعلق دارد. طبق گزارش Omedia در سال ۲۰۲۰ بیش از ۲۳.۳ میلیون نسخه از این دستگاه در اختیار خریداران قرار گرفته است. این محصول در حال حاضر با قیمت ۱۱۳۳ دلار به فروش می رسید.

۴. گلکسی A51 سامسونگ

پر فروش ترین گوشی

گلکسی A51 نخستین اسمارت فون سامسونگ در این فهرست بوده که در سال ۲۰۲۰ بیش از ۲۳.۲ میلیون نسخه فروش کرده است. این محصول در جایگاه چهارم پر فروش ترین گوشی های جهان و در جایگاه اول پر فروش ترین گوشی اندرویدی قرار دارد. گلکسی A51 فعلا با قیمت ۲۸۵ دلار به فروش می رسد.

۵. گلکسی A21s سامسونگ

جایگاه پنجم در فهرست پر فروش ترین گوشی های جهان به یکی دیگر از اعضای خانواده A یعنی گلکسی A21s تعلق دارد. این محصول در سال ۲۰۲۰ بیش از ۱۹.۴ میلیون نسخه فروش داشته و در حال حاضر نیز با قیمت ۱۹۰ دلار در اختیار خریداران قرار می گیرد.

۶. گلکسی A01 سامسونگ

پر فروش ترین گوشی

گلکسی A01 یکی دیگر از اعضای سری A سامسونگ است که توانسته در سال گذشته، فروش خود را به بالای ۱۶.۹ میلیون نسخه برساند.

۷. آیفون ۱۲ پرو مکس اپل

به گران قیمت ترین گوشی موجود در این فهرست می رسیم. آیفون ۱۲ پرو مکس اپل علیرغم قیمت گزاف خود (۱۷۶۵ دلار) فروش خوبی را در سال ۲۰۲۰ تجربه کرد. طبق گزارش Omedia، شرکت کوپرتینویی موفق شده بیش از ۱۶.۸ میلیون نسخه از این محصول را به فروش برساند.

۸. گلکسی A11 سامسونگ

پر فروش ترین گوشی

جایگاه هشتم در فهرست پر فروش ترین گوشی های جهان متعلق به گلکسی A11 سامسونگ است که فروش آن در سال گذشته، از مرز ۱۵.۳ نسخه نیز عبور کرد.

۹. ردمی نوت ۹ پرو شیائومی

ردمی نوت ۹ پرو تنها محصول شیائومی در این فهرست است. کمپانی چینی در سال ۲۰۲۰ موفق شده تا بیش از ۱۵ میلیون نسخه از گوشی ۱۷۷ دلاری خود را به فروش برساند.   

۱۰. آیفون ۱۲ مینی اپل

به ارزان ترین عضو خانواده آیفون ۱۲ یعنی آیفون ۱۲ مینی می رسیم که در سال گذشته بیش از ۱۴.۵ نسخه از آن به فروش رفته است. این محصول در حال حاضر با قیمت ۹۷۷ دلار در اختیار علاقه مندان قرار می گیرد.  

بمنظور اطلاع از دیگر خبرها به صفحه اخبار تکنولوژی مراجعه کنید.
منبع خبر

نوشته های مشابه

بستن