لایم برای ساخت دوچرخه‌های برقی ۵۰ میلیون دلار هزینه می‌کند

به گزارش سرویس تازه های دنیای فناوری مجله تک تایمز ،

شرکت اسکوترسازی لایم (Lime) که قبلاً با نام لایم‌بایک شناخته می‌شد، اعلام کرد که قرار است مبلغ ۵۰ میلیون دلار را برای گسترش شبکه‌ی دوچرخه‌های برقی و همچنین ساخت یک مدل جدید از این وسایل، هزینه کند.

شرکت لایم در ابتدا یک شرکت دوچرخه‌سازی محسوب می‌شد اما پس از اینکه شرکت برد (Bird) در سال ۲۰۱۷ از کانسپت اسکوتر برقی بدون دسته رونمایی کرد، ساختار این شرکت نیز دچار تغییر شد. شرکت لایم عنوان بایک را از نام خود حذف کرد و در سال ۲۰۱۹ دوچرخه را از لیست محصولات خود کنار گذاشت. اما سال بعد و پس از خرید شرکت دوچرخه‌سازی جامپ (Jump)، دوباره دوچرخه را به لیست محصولات خود اضافه کرد.

در حال حاضر این شرکت به ساخت دوچرخه‌های برقی مشغول شده است و در نظر دارد تا چندین شهر را به لیست شهرهای پشتیبانی‌شده در ایالات متحده و اروپا اضافه کند. به طور کلی قرار است که تا سال ۲۰۲۲ بیش از  ۵۰ شهر جدید از این محصولات پشتیبانی کنند.

سرمایه‌ی ۵۰ میلیون دلاری ذکرشده بیشتر برای طراحی، ساخت و گردآوردن دوچرخه‌های نسل بعد لایم که در سال آینده عرضه خواهد شد، استفاده شده است. نسل جدید این دوچرخه‌ها به موتور قدرتمند ۳۵۰ واتی مجهز شده و باتری قابل تعویض آن، می‌تواند مسافت ۲۵ مایلی را طی می‌کند.

شما می‌توانید این باتری‌ها را با باتری‌های اسکوترهای برقی نسل ۴ لایم تعویض کنید. همچنین این دوچرخه‌ به دنده‌ای‌ مجهز شده که به لطف آن می‌توان سرعت دوچرخه را کم و زیاد کرد. این ویژگی زمان بالا رفتن از سراشیبی‌ها به کمکتان خواهد آمد. همچنین بر روی این دوچرخه از یک قفل برقی استفاده شده که می‌توان آن را از راه دور کنترل کرد.

دوچرخه برقی لایم

علاوه بر این موارد، قابلیت‌های دیگری نیز در این دوچرخه وجود دارد. دسته‌های این دوچرخه مشابه دسته‌های اسکوترهای لایم طراحی شده است. همچنین یک نگه‌دارنده‌ی گوشی در سبد جلویی قرار داشته و دوچرخه توانایی رسیدن  به سرعت ۲۰ مایل بر ساعت را دارد. وزن این دوچرخه ۷۲ پوند (۳۲ کیلوگرم) است که در مقایسه با دوچرخه‌ی برقی سیتی بایکس (Citi Bikes) حدود ۷ پوند سنگین‌تر است.

شرکت لایم علی‌رغم ساخت دوچرخه‌‌های برقی جدید، برنامه‌ای برای توقف تولید دوچرخه‌های شرکت جامپ ندارد. این شرکت اعلام کرده که قصد دارد تا به تولید وسایل برقی کم‌سرعت بپردازد. این شرکت سال گذشته دوچرخه‌های بدون پدال شرکت ویلز (Wheels) را در چندین شهر به اپلیکیشن خود اضافه کرد و اخیراً نیز از برنامه‌ی خود برای تولید موپدهای برقی در پاریس و واشنگتن پرده‌برداری کرد.

سرمایه‌گذاری روی دوچرخه‌های برقی پس از افزایش تقاضا برای این وسایل، بیشتر شد و میزان فروش این دوچرخه‌ها نیز افزایش چشمگیری داشت. همچنین قوانین جدیدی در آمریکا وضع شد تا قیمت این دوچرخه‌ها کاهش یابد. شرکت‌های مختلف در حال ساخت این نوع از دوچرخه‌ها هستند و کاربران بسیاری نیز به سمت این وسایل جذب شده‌اند.

شرکت لایم اعلام کرده است که در سال گذشته مشتریان دوچرخه‌های این شرکت، بیش از ۲٫۵ میلیون بار از این دوچرخه‌ها استفاده کرده‌اند و انتظار می‌رود این آمار در سال ۲۰۲۱ افزایش پیدا کند.

بمنظور اطلاع از دیگر خبرها به صفحه اخبار فناوری اطلاعات مراجعه کنید.
منبع خبر

نوشته های مشابه

بستن