میزان تعرفه واردات خودرو در سال ۱۴۰۰ مشخص شد

به گزارش سرویس تازه های دنیای فناوری مجله تک تایمز

رسانه تک تایمز – بر اساس طرح مصوب نمایندگان مجلس شورای اسلامی، تعرفه واردات خودرو های سواری در سال ۱۴۰۰ حداقل به میزان هشتاد و شش درصد ارزش گمرکی این نوع کالا خواهد بود.
 نمایندگان مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی صبح روز یکشنبه دهم اسفند و طی بررسی جزئیات لایحه بودجه ۱۴۰۰ در بخش درآمدی، بند الحاقی یک تبصره ٧ را تصویب کردند که طبق آن:

  • نرخ ارز محاسبه ارزش گمرکی کالاهای وارداتی در سال ۱۴۰۰ در همه موارد شامل محاسبه حقوق ورودی، حسب برابری نرخ ارز اعلام شده از سوی بانک مرکزی (نرخ سامانه مبادله الکترونیکی ets) در روز اظهار خواهد شد و مطابق ماده (۱۴) قانون امور گمرکی خواهد بود.
  • درسال ۱۴۰۰ نرخ چهاردرصد (۴%) حقوق گمرکی مذکور در صدر بند (د) ماده (۱) قانون امور گمرکی برای کالاهای اساسی، دارو، تجهیزات پزشکی و نهاده‌های کشاورزی و دامی به یک درصد (۱%) و برای سایر کالاها به دو درصد(۲%)ارزش گمرکی کالا تقلیل می‌یابد.
  • در سال ۱۴۰۰ مبلغ ریالی حقوق ورودی هر واحد کالاهای اساسی، دارو، تجهیزات و ملزومات پزشکی مصرفی و نهاده‌های کشاورزی و دامی نباید افزایش یابد.
  • سال ۱۴۰۰ تعرفه واردات خودروهای سواری حداقل به میزان هشتاد و شش درصد (۸۶%) ارزش گمرکی آن تعیین می‌شود.

میزان تعرفه واردات خودرو در سال 1400 مشخص شد

به گزارش ایسنا، طی بررسی این بند، آقای قالیباف رییس مجلس شورای اسلامی بیان داشت: برای ما این مهم است که حدود ۸ میلیارد دلار ارز ترجیحی که برای کالاهای اساسی و تجهیزات و دارو پیش‌بینی شده، وقتی می‌خواهد وارد کشور شود حقوق گمرکی و سود بازرگانی‌اش نسبت به سال ۹۹ افزایش نیابد؛ یک راه این است که برای حقوق گمرکی ets و ارز ترجیحی را قرار دهیم که این شفافیت لازم را ندارد و یک راه دیگر این است که اینها را با یک قیمت وارد کنیم و برای کالاهای اساسی، سود بازرگانی را آنقدر کاهش دهیم که قیمتها از سال ۹۹ بالاتر نرود که به نظر می‌رسد این راه شفافیت بیشتری در پی دارد.

گفتنی است نمایندگان مجلس در ادامه بند الحاقی ٩ تبصره ٢١ که براساس آن «در سال ۱۴۰۰تعرفه حقوق ورودی کالاهای اساسی و دارو سه درصد (%۳)، سایر کالاها شش درصد (%۶) و تعرفه واردات خودرو هشتاد و شش درصد (%۸۶) تعیین می شود»، را از متن بودجه حذف کردند.

منبع: خبر آنلاین

بمنظور اطلاع از دیگر خبرها به صفحه اخبار تکنولوژی مراجعه کنید.
منبع خبر

نوشته های مشابه

بستن