ریلمی اولین گوشی با توانایی فیلمبرداری تایم لپس از آسمان را عرضه می کند

به گزارش سرویس تازه های دنیای فناوری مجله تک تایمز ،

روز گذشته، شرکت ریلمی رویدادی مجازی مرتبط با ابداعات دوربین را در یوتیوب برگزار و بیان کرد که گوشی ریلمی ۸ پرو دارای حسگر ۱۰۸ مگاپیکسلی خواهد بود. این شرکت در ادامه خاطرنشان کرد که حسگر ۱۰۸ مگاپیکسلی این گوشی درواقع همان حسگر ایزوسل HM2 شرکت سامسونگ است که دارای فناوری نوناباینینگ (Nona-Bining) می‌باشد که همان نه پیکسل در جای یک پیکسل است. اندازه این حسگر ۱/۱٫۵۲ اینچ است و پیکسل‌های آن ۰٫۷ میکرون هستند و عکس‌های خروجی ۱۲ مگاپیکسل خواهند بود. ریلمی تصویری از گوشی ریلمی ۸ پرو نیز منتشر کرده است که در زیر می‌توانید ببینید.

Realme

این شرکت همچنین بیان کرد که دوربین این گوشی دارای ویژگی‌های فراوانی مانند فیلمبرداری با تغییر شیب، نسل دوم عکس‌برداری از ستارگان و ضبط تایم‌لپس از آسمان شب است که مورد آخر، اولین‌بار است که در یک گوشی هوشمند دیده می‌شود.

حسگر برای ثبت حالت تایم‌لپس ستاره‌ای با سرعت ۳۰ فریم بر ثانیه، نیازمند ۱۵ الی ۱۶ ثانیه قرار گرفتن در معرض نور ستارگان است. ریلمی می‌گوید برای ساخت یک ثانیه فیلم از این نوع تایم‌لپس، نیازمند ۸ دقیقه فیلمبرداری هستید. درنتیجه اگر مدت‌زمان بیشتری فیلم تایم‌لپس می‌خواهید شاید باید ساعت‌ها فیلم بگیرید.

هنوز مشخص نیست که این گوشی چه‌زمانی معرفی می‌شود، اما مشخص است که حسگر ۱۰۸ مگاپیکسلی ویژگی اصلی این گوشی میان‌رده خواهد بود. علاوه بر ریلمی ۸ پرو، این شرکت قول داده است که از گوشی ردمی نوت ۱۰ با حسگر ۱۰۸ مگاپیکسلی نیز رونمایی کند.

بمنظور اطلاع از دیگر خبرها به صفحه اخبار فناوری اطلاعات مراجعه کنید.
منبع خبر

نوشته های مشابه

بستن