فرمان های تصویری الکسا برای دارندگان ایکس باکس فعال می شود

به گزارش سرویس تازه های دنیای فناوری مجله تک تایمز ،

شرکت آمازون این هفته برنامهٔ الکسای خود را به همراه برخی دستورات و فرمان‌های تصویری جدید، برای کنسول‌های ایکس‌باکس منتشر می‌کند. سال‌ها بود انتظار می‌رفت این همکاری میان مایکروسافت و آمازون صورت بگیرد و حال به‌زودی دستیار دیجیتالی شرکت آمازون برای این کنسول‌ها قابل دسترسی خواهد بود. این برنامه شامل قابلیت‌های تصویری الکسا از جمله خواندن ایمیل، چک‌کردن تقویم، دیدن آب و هوا و حتی بررسی دوربین درب ورودی خانه‌تان می‌شود.

تمام ویژگی‌های تصویری ایکس‌باکس هنوز توسط این برنامهٔ جدید پشتیبانی می‌شود و این موضوع، شامل روشن کردن کنسول ایکس‌باکس‌تان با استفاده از دستگاه‌های سازگار با الکسای آمازون نیز می‌شود.

آمازون به‌صورت تدریجی برنامهٔ الکسا ایکس‌باکس را طی روزهای آینده منتشر خواهد کرد؛ این برنامه برای کنسول‌های ایکس‌باکس وان و سری ایکس‌باکس ایکس / اس موجود خواهد بود. دریافت این برنامه نیز، مانند هر برنامهٔ دیگر، از فروشگاه مایکروسافت (Microsoft Store) قابل انجام است. اگرچه الکسا روی فروشگاه بارگزاری شده اما کاربران هنوز قادر نیستند آن را روی سیستم خود نصب کنند و برای این کار، باید چند هفته‌ای منتظر بمانند.

acastro

چند تا از قابلیت‌ها و فرمان‌های جدید نسخهٔ ویژوال الکسا روی کنسول‌های بازی ایکس‌باکس عبارت‌اند از:

Alexa, play <artist name> on Xbox (پخش موسیقی از یک خوانندهٔ خاص)

Alexa, show me the front door camera (نمایش دوربین امنیتی درب ورودی خانه)

Alexa, show me my email (نمایش ایمیل‌های دریافتی)

Alexa, show me my calendar (نمایش تقویم)

Alexa, show me the weather (نمایش آب و هوا)

بمنظور اطلاع از دیگر خبرها به صفحه اخبار فناوری اطلاعات مراجعه کنید.
منبع خبر

نوشته های مشابه

بستن