فروش هدست گوگل Cardboard برای همیشه متوقف شد

به گزارش سرویس تازه های دنیای فناوری مجله تک تایمز ،

اگر همچنان امیدوار هستید که هدست گوگل کاردبورد (Google Cardboard) را تهیه کنید، بدانید که دیر شده است. بر اساس گزارش Android Authority به‌ نقل از Android Police،‌ گوگل از این پس سخت‌افزار مربوط ‌به پروژه‌ی Cardboard را در فروشگاه رسمی خود به ‌فروش نمی‌رساند. صفحه‌ی رسمی Cardboard در فروشگاه گوگل از «اتمام موجودی» آن خبر می‌دهد و می‌گوید: «ما از این پس Google Cardboard را در Google Store نمی‌فروشیم.» به ‌نظر می‌رسد توقف فروش Cardboard موقتی نیست و این پروژه‌ برای همیشه به پایان راه رسیده است. 

در ادامه بخوانید:

خبر از دسترس ‌خارج ‌شدن Cardboard در فروشگاه رسمی گوگل، اصلا باعث تعجب نیست. Cardboard در سال ۲۰۱۴ رونمایی شد و به کاربر امکان می‌داد در زمانی کوتاه از جذابیت‌های دنیای واقعیت مجازی لذت ببرد. هدست‌های واقعیت مجازی در آن زمان قیمت سرسام‌آوری داشتند؛ اما Google Cardboard با قیمت ۱۵ دلار عرضه می‌شد تا کاربران زیادی بتوانند آن را تهیه کنند. 

سخت‌افزار رسمی پروژه‌ی Cardboard رسما به پایان راه رسیده است؛ اما نرم‌افزار این پروژه به حیات خود ادامه می‌دهد. گوگل در سال ۲۰۱۹ پروژه‌ی متن باز کاردبورد را آغاز کرد و به‌ نظر می‌رسد همچنان در پی ادامه‌ دادن آن است؛ بدین ترتیب ممکن است شرکت‌های متفرقه هدست‌هایی بر پایه‌ی نرم‌افزار آن تولید کنند. هنوز نمی‌دانیم گوگل تا چه زمانی می‌خواهد از توسعه‌ی اپلیکیشن‌های کاردبورد پشتیبانی کند. 

بمنظور اطلاع از دیگر خبرها به صفحه اخبار فناوری مراجعه کنید.
منبع خبر

نوشته های مشابه

بستن