نرم افزار مالی نظام جامع و یکپارچه از زبان فراپیام

به گزارش سرویس تازه های دنیای فناوری مجله تک تایمز ،

برای اینکه بتوانید  نرمافزار حسابداری مناسب انتخاب کنید، باید تفاوت نرم‌افزار حسابداری جامع و یکپارچه را بدانید. در حقیقت نکته مهم در نرم‌افزارهای حسابداری این است که شما بتوانید متناسب با نیازی که دارید یک نرم‌افزار مناسب تهیه کنید.

استفاده از یک نرم‌افزار مناسب نه‌تنها در هزینه‌های شما صرفه‌جویی می‌کند بلکه کمک می‌کند تا بتوانید به بهترین شکل هزینه‌های شرکت را مدیریت کنید. نکته مهم در هنگام انتخاب نرم‌افزار این است که نیم‌نگاهی هم به سایر نرم‌افزارهای مورد استفاده‌ در شرکت داشته باشید و اگر امکان یکپارچگی وجود دارد، از نرم‌افزار یکپارچه کمک بگیرید.

نرم‌افزار یکپارچه چیست

نرم‌افزارهای یکپارچه به نرم‌افزارهایی گفته می‌شود که بین همه نرم‌افزارهای شرکت ارتباط مؤثر ایجاد می‌کند تا بتوانید با کمترین خطا به پردازش اطلاعات بپردازید. همچنین باید در نظر داشته باشید که هدف از برخی نرم‌افزارهای یکپارچه کاهش هزینه‌های شرکت و سازمان است.

برای مثال شما با تهیه نرم‌افزارهای یکپارچه مالی، شبکه و خدمات از یک مؤسسه مشخص احتمالا می‌توانید هزینه بسیار کمتری پرداخت کنید. باید در نظر داشته باشید که نرم‌افزارهای یکپارچه مزیت‌های زیادی دارند اما ممکن است برای برخی شرکت‌ها و سازمان‌ها مناسب نباشند.

درصورتی‌که شما یک سازمان و شرکت نوپا هستید و نمی‌خواهید از نرم‌افزار خدمات و انبار استفاده کنید، بهتر است سراغ نرمافزار مالی نظام جامع بروید؛ اما اگر به شکلی قرار است نرم‌افزار مالی تهیه کنید، توصیه می‌شود به سراغ نرم‌افزاری بروید که در ادامه امکان یکپارچه‌سازی آن با سایر نرم‌افزارها وجود دارد.

اصلی‌ترین تفاوت نرم‌افزار‌های یکپارچه و جامع مالی

در قسمت‌های بالا توضیحات زیادی در خصوص تفاوت‌های ریزودرشت نرم‌افزارهای مالی ارائه کردیم؛ اما شاید برای شما هم این سؤال پیش آمده است که اصلی‌ترین تفاوت نرم‌افزارهای مالی جامع و یکپارچه چیست و چرا باید از نرم‌افزارهای یکپارچه استفاده کرد؟

برای اینکه بتوانید پاسخ درستی به این سؤال بدهید؛ باید در ابتدا بدانید که نرم‌افزارهای یکپارچه و نرم‌افزارهای جامع مالی از نظر ظاهری تفاوت زیادی با هم ندارند؛ اما در حقیقت اصلی‌ترین تفاوت آن‌ها در نوع برنامه‌نویسی آن‌ها است.

در برنامه‌های جامع مالی تمامی پردازش‌ها در خود نرم‌افزار انجام می‌شود و هیچ اطلاعاتی به خارج برنامه ارسال نمی‌شود؛ اما در نرم‌افزارهای یکپارچه مالی، اطلاعات سایر نرم‌افزارها مانند انبار، خدمات و… با هم دیگر لینک می‌شوند تا اطلاعات آن‌ها پردازش شود.

همچنین باید در نظر داشته باشید که برخی نرم‌افزارهای جامع قابلیت یکپارچه شدن دارند و اگر شما آن‌ها را تهیه کردید، بعد از مدتی و در صورت نیاز می‌توانید آن‌ها را با سایر نرم‌افزارهای انبار و… لینک کنید. ارتباط بین چنین نرم‌افزارهایی کاملا بر اساس نیاز شما است و اصلا قرار نیست که شما از همه نرم‌افزارهای یکپارچه آن شرکت استفاده کنید.

برای مثال فرض کنید شما می‌خواهید بین صندوق حسابداری و انبار مغازه‌تان یک نرم‌افزار یکپارچه استفاده کنید، در این شرایط می‌توانید به سراغ نرم‌افزارهای یکپارچه مالی و انبار بروید تا با راحتی بسیار بیش‌تری از این نرم‌افزارها استفاده کنید.

البته ممکن است در برخی از شرایط، نرم‌افزارهای یکپارچه چندان مناسب شرکت و مؤسسه شما نباشند. در قسمت‌های بالا هم توضیح داده شد که این نرم‌افزارها فقط برای سازمان و شرکت‌هایی هستند که می‌خواهند بین نرم‌افزارهای مورد نیازشان از یک دیتای مشخص و یکسان استفاده کنند.

قیمت نرم‌افزارهای یکپارچه و جامع مالی

تا این جای کار به بررسی نرم‌افزارهای مالی و همچنین مزایا و معایب آن‌ها پرداختیم. همچنین بررسی کردیم که چنین نرم‌افزارهایی برای چه سازمان‌هایی مناسب است و برای چه شرکت‌هایی خوب نیست.

اگر نگاهی به قیمت نرم‌افزارهای یکپارچه داشته باشید متوجه می‌شوید که این نرم‌افزارها هزینه نسبتا بیش‌تری نسبت به نرم‌افزارهای جامع مالی دارند؛ اما به‌هرحال باید دقت داشت که نرم‌افزارهای یکپارچه امکانات و خدمات بسیار بیش‌تری در اختیار شما قرار می‌دهند و در زمان شما به شکل قابل توجهی صرفه‌جویی می‌کنند.

برای استفاده نرم‌افزارهای یکپارچه بهتر است آموزش ببینید که البته این آموزش معمولا از طرف شرکت نرم‌افزاری به شما داده می‌شود.

در هنگام انتخاب نرم‌افزار حسابداری سعی کنید به پشتیبانی و امکانات آن نرم‌افزار هم دقت داشته باشید. معمولا برخی از نرم‌افزارها مشکلات پشتیبانی زیادی دارند و اگر به هر دلیلی مشکلی برای شما به وجود بیاید احتمال اتلاف وقت بسیار محتمل است. اما اگر از یک شرکت معتبر نرم‌افزار مالی خرید کنید می‌توانید مطمئن باشید که نرم‌افزار شما یک نرم‌افزار مطمئن و با پشتیبانی ۲۴ ساعته است.

جمع‌بندی

نرم‌افزارهای یکپارچه و جامع مالی زیادی وجود دارند که شما می‌توانید از آن‌ها استفاده کنید؛ اما در بازار نرم‌افزارهای مالی، شرکت مهندسی نرم‌افزارهای فراپیام از پیشگامان این عرصه است.

گروه نرم‌افزاری فراپیام از سال ۱۳۷۴ فعالیت حرفه‌ای خود را در زمینه طراحی، تولید و استقرار سیستم‌های مالی ـ اداری آغاز کردد و تا به امروز بیش از ۲۵۰۰ مشتری در کشور داشته است. این مجموعه با بهره‌گیری از ۱۱۰ پرسنل مجرب و متخصص در حوزه نرم‌افزار به‌عنوان یکی از فعالان حوزه نرم‌افزار در ایران شناخته می‌شود.

از مهم‌ترین محصولات شرکت مهندسی فراپیام می‌توان به نرم‌افزار یکپارچه مالی اشاره کرد که برای هر کسب‌وکاری در هر وسعتی مناسب است. در حقیقت ساختار ماژولار نرم‌افزارهای فراپیام باعث سهولت استفاده از آن شده است؛ به‌طوری‌که شما متناسب با کسب‌وکارتان می‌توانید فقط از قسمت‌های مورد نیازتان استفاده کنید.

برای تهیه نرم‌افزار یکپارچه می‌توانید به آدرس farapayam.com/product/financial مراجعه کنید.

بمنظور اطلاع از دیگر خبرها به صفحه اخبار فناوری مراجعه کنید.
منبع خبر

نوشته های مشابه

بستن