فیروزآبادی: طرح مدیریت VPN با طبقه‌بندی دسترسی کاربران اجرایی می‌شود

به گزارش سرویس تازه های دنیای فناوری مجله تک تایمز ،

به‌گفته‌ی دبیر شورای عالی فضای مجازی، طرح مدیریت VPN و اینترنت کشور با همکاری وزارت ارتباطات، کارگروه تعیین مصادیق محتوای مجرمانه و معاونت فضای مجازی دادستانی درحال طی کردن مراحل نهایی خود است و به‌زودی عملیاتی می‌شود.

به گزارش مهر، ابوالحسن فیروزآبادی گفت طرح مدیریت VPN و اینترنت کشور با هدف طبقه‌بندی دسترسی کاربران به اینترنت در جهت صیانت از آن‌ها در فضای مجازی و ارائه‌ی سرویس با شرایط بهتر اجرایی می‌شود. به‌گفته‌ی فیروزآبادی، اجرای این طرح از جدول زمان‌بندی عقب است اما امید می‌رود که به‌زودی به نتیجه برسد.

فیروزآبادی می‌گوید بر اساس این طرح،  دسترسی متفاوت به اینترنت برای چهار دسته از افراد شامل خبرنگاران، پزشکان، دانشجویان و حوزه‌های علمیه تعریف شده تا از کودک خردسال تا فرد ۹۰ ساله به یک میزان به محتوای اینترنت دسترسی نداشته باشند.

در ادامه بخوانید:

دبیر شورای عالی فضای مجازی ابتدای سال جاری هم خبر از تدوین آئین‌نامه‌ی واگذاری VPN قانونی داده بود تا VPN بنابر نیاز و اقتضائات به‌صورت قانونی به طبقات و اقشار مختلف مردم از جمله صنوف و کسب‌وکارها تعلق بگیرد و بتوانند برای نیازهای شغلی خود از آن استفاده کنند. البته او، این طرح را طرحی قدیمی خوانده بود که هنوز به اجرا نرسیده است.

فیروزآبادی گفته بود وزارت ارتباطات واجدان شرایط دریافت این سرویس را تعیین خواهد کرد و مجری آئین‌نامه خواهد بود. وی توضیح داد:

این وزارت‌خانه یا به‌صورت مستقیم مجوز واگذاری VPN قانونی را مدیریت می‌کند تا به اقشار واجد شرایط تعلق بگیرد یا صدور مجوز برای استفاده از VPN قانونی را به یک اپراتور واگذار می‌کند که مستلزم ایجاد یک اپراتور VPN در کشور است. 

بمنظور اطلاع از دیگر خبرها به صفحه اخبار فناوری مراجعه کنید.
منبع خبر

نوشته های مشابه

بستن