برنامه میتو ۴۰ میلیون دلار ارز رمز پایه خرید

به گزارش سرویس تازه های دنیای فناوری مجله تک تایمز ،

به دنبال اقدام شرکت تسلا برای خرید ارز رمز پایه، سازنده برنامه چینی میتو به جمع سرمایه‌گذاران ارزهای رمز پایه پیوست. میتو یک برنامه چینی گوشی‌های هوشمند برای ویرایش و زیباسازی تصاویر است.

در اوایل سال‌های ۲۰۱۰، میتو در زمینه برنامه‌های ویرایش عکس‌های سلفی جایگاه اول در جهان را در اختیار داشت. این برنامه چینی که برای زیباسازی عکس‌ها به کار می‌رود، به یک فعل در چین برای چنین کاری تبدیل شده است. اما در سال‌های اخیر و با ورود سازندگان تلفن‌های هوشمند برای تهیه فیلترهای داخلی، سازندگان برنامه‌های زیباسازی عکس مانند میتو در تلاش‌اند که از سازندگان تلفن‌های همراه جلوتر بمانند. قیمت سهام میتو از ۱۸ دلار هنگ کنگ در هر سهم در سال ۲۰۱۷ به کمتر از ۳ دلار هنگ کنگی امروز رسید. این افت قابل توجه یک هشدار برای کمپانی سازنده برنامه میتو بود.

از آنجا که این شرکت ۱۳ سال پیش تأسیس شد و به دنبال سرمایه‌گذاری در موارد دیگر بود، تصمیم گرفت تا تمرکز خود را بر روی ارز رمز پایه قرار دهد. ممکن است در آینده و با توجه به پیشرفت قابل توجه شرکت‌های سازنده گوشی‌های هوشمند در قرار دادن افکت‌های مؤثرتر برای ویرایش و زیباسازی تصاویر، وضعیت سازندگان برنامه ویتو به مراتب بدتر شود.

رئیس شرکت میتو از فناوری بلاک چین پشتیبانی می‌کند

ارز رمز پایه میتو

این شرکت روز یکشنبه بیان کرد که میتو در روز جمعه ۱۵ اسفند (۵ مارس) در معاملات بازار آزاد ۱۵۰۰۰ واحد اتر و ۳۷۹٫۱۲۱۴۲۶۷ واحد بیت کوین خریداری کرده است که به ترتیب دارای ارزش تقریبی ۲۲٫۱ میلیون دلار و ۱۷٫۹ میلیون دلار هستند. این خرید اولین قسمت از برنامه سرمایه‌گذاری بزرگ و بلندمدت این شرکت برای خرید ارز رمزنگاری شده به ارزش ۱۰۰ میلیون دلار آمریکا است که از محل منابع نقدی این کمپانی تأمین می‌شود.

اخیراً کای ونشنگ که رئیس شرکت سازنده میتو است، صریحاً از فناوری بلاک چین حمایت می‌کند. اگرچه چین معاملات اولیه سکه و معاملات رمزگذاری شده را ممنوع کرده است، اما کای در سال ۲۰۱۸ گفت که شخصاً حدود ۱۰ هزار بیت کوین خریداری کرده است.

حمایت وی از ارزهای رمز پایه در جدیدترین برنامه سرمایه‌گذاری میتو نیز عنوان شده است. این شرکت در بیانیه خود اظهار داشت:

هیئت‌مدیره شرکت میتو معتقد است که فناوری بلاک چین پتانسیل ایجاد یک انقلاب در صنعت مالی و فناوری‌های موجود در دنیا را دارد، مانند روشی که اینترنت موبایل، اینترنت رایانه شخصی و بسیاری دیگر از صنایع آفلاین را مختل کرده است. هیئت‌مدیره شرکت ما معتقد است که این صنعت مشابه صنعت اینترنت موبایل در سال ۲۰۰۵ است. این صنعت هنوز در ابتدای راه است و ما مطمئن هستیم که در آینده، ارز رمز پایه می‌تواند جایگاه ارز عادی را تصاحب کند.

وی ادامه داد:

در این مورد، هیئت‌مدیره معتقد است که فضای کافی برای افزایش ارزهای رمز پایه وجود دارد. با اختصاص بخشی از خزانه به ارزهای رمز پایه، می‌توان تجارت نگهداری اسکناس خزانه‌داری وجهی را نیز تنوع بخشید.

شرکت سازنده میتو همچنین توضیح داد که سرمایه‌گذاری بیت کوین بخشی از برنامه «توزیع دارایی» آن است و سرمایه‌گذاری روی اتریوم به کار بلاک چین عمومی آن کمک خواهد کرد، از جمله در نظر گرفتن زنجیره بلوک شامل دی اپس مبتنی بر اتریوم. عملیات‌های مختلف خارج از کشور چین و در داخل آن انجام می‌شود. این شرکت همچنین به دنبال سرمایه‌گذاری در پروژه‌های بلاک چین در خارج از کشور است که «به توسعه این ارز رمز پایه و پایگاه کاربری عظیم آن کمک می‌کند».

از ژوئن ۲۰۲۰، میتو ماهانه تقریباً ۳۰۰ میلیون کاربر فعال در مجموعه برنامه‌های خود در جهان دارد.

بمنظور اطلاع از دیگر خبرها به صفحه اخبار فناوری اطلاعات مراجعه کنید.
منبع خبر

برچسب ها

نوشته های مشابه

بستن