یوآیدی کاندیدای دومین جشنواره نهال فین تک

به گزارش سرویس تازه های دنیای فناوری مجله تک تایمز ،

نخستین جشنواره «نهال فین تک» در سال ۹۸ هم‌زمان با یازدهمین رویداد فیناپ با عنوان «جایزه سال فین تک ایران» برگزار شد که یوآیدی به‌عنوان استارتاپ برگزیده، هم از نگاه داوران و هم از نگاه مردم انتخاب شد. این جشنواره با هدف تقدیر از برگزیدگان صنعت فین تک در پایان هر سال با معرفی برترین‌های این حوزه برگزار می‌شود. این تقدیر با هدف هرچه پربارتر شدن نهال فین تک در ایران انجام می‌پذیرد.

در فراخوان امسال امکان ثبت نام برای فعالان حوزه‌های فین تک، بانک تک، پی تک، رگ تک، ولث تک، کرادفاندینگ، بانکداری باز، رمزارز و تمام شرکت‌های فناوری بانکی وجود داشت. شتاب‌دهنده‌ها و فضای کار اشتراکی نیز در این جشنواره امکان ثبت نام داشتند.

u-id

۵۰ استارتاپ در این جشنواره ثبت نام کرده‌اند که از این میان، ۵ استارتاپ بالاترین امتیاز را کسب کردند و در نهایت، با نظر داوران ۳ استارتاپ برای سال ۹۹ انتخاب شدند. یوآیدی یکی از این سه استارتاپ کاندیدا بر اساس معیارهای نوآوری، رشد و تأثیرگذاری است.

نیما شمساپور، مدیرعامل یوآیدی نیز یکی از ۳ فرد تأثیرگذار در حوزه‌های فناوری مالی و بانکی در سال ۹۹ کاندید شد. دومین جشنواره نهال فین تک در حالی برگزار می‌شود که داوران امسال روی نهال فین تک تأکید دارند. نهال‌هایی که در سال ۹۹ ریشه دواندند و در آینده به درختانی تنومند و پربار تبدیل خواهند شد.

u-id-2

نیما شمساپور – مدیرعامل یوآیدی

مراسم اختتامیه این جشنواره، چهارشنبه ۲۰ اسفند از ساعت ۱۵ تا ۱۷ با اعلام منتخبین دومین جشنواره نهال فین تک برگزار خواهد شد.

درباره یوآیدی

شرکت یوآیدی یک استارتاپ ایرانی است که در حوزه احراز هویت با چهره کاربر با استفاده از الگوریتم‌های هوش مصنوعی فعالیت می‌کند. این شرکت با استفاده از تکنولوژی‌های روز و کاملا بومی در زمینه احراز هویت، موفقیت‌های چشمگیری در مدت کوتاه به دست آورده است.

سرویس احراز هویت با ویدیوی سلفی آخرین تکنولوژی احراز هویت و امن‌ترین روش شناسایی و تأیید هویت کاربر است. در این روش کاربر یک ویدئو سلفی زنده از خود می‌گیرد و سرویس یوآیدی به‌صورت بلادرنگ (Real Time) زنده بودن این ویدئو را با استفاده از تکنولوژی تشخیص زنده بودن (Liveness Detection) و با دقت بالای ۹۸ درصد بررسی می‌کند.

در صورت تأیید زنده بودن ویدئو، عکسی از چهره کاربر از ویدئو گرفته و با تصویر موجود در بانک اطلاعاتی سازمان ثبت احوال با هوش مصنوعی و با دقت ۹۹٫۹ درصد مقایسه می‌شود. این مقایسه با استفاده از تکنولوژی تطبیق تصویر (Face Verification) انجام می‌پذیرد. در صورت تطابق دو تصویر، هویت کاربر تأیید خواهد شد. همه این اتفاقات در پشت زمینه و به‌صورت بلادرنگ اتفاق می‌افتد. کاربر فقط کافی است یکی ویدیوی سلفی چندثانیه‌ای بگیرد.

بمنظور اطلاع از دیگر خبرها به صفحه اخبار فناوری مراجعه کنید.
منبع خبر

برچسب ها

نوشته های مشابه

بستن