آپلود فیلم و سریال در رسانه‌ها منوط به احراز هویت کاربران شد

به گزارش سرویس تازه های دنیای فناوری مجله تک تایمز ،

به گزارش روابط عمومی ساترا، پنجمین جلسه از کمیسیون تنظیم مقررات رسانه‌های صوت و تصویر فراگیر با حضور رئیس صدا و سیما، رئیس ساترا، رئیس سازمان تبلیغات اسلامی، رئیس پلیس فتا ناجا، معاون فضای مجازی دادستانی کل کشور و نماینده‌ی مجلس شورای اسلامی ۱۸ اسفند برگزار شد. طی این جلسه، سازمان تنظیم مقررات رسانه‌های صوت و تصویر فراگیر (ساترا) تصمیم گرفت که اشتراک فیلم و سریال در رسانه های کاربرمحور (VSP) منوط به احراز هویت کاربر شود.

جلسه کمیسیون تنظیم ساترا

البته هنوز دستورالعمل نحوه و چگونگی احراز هویت کاربران تدوین نشده و این موضوع در جلسه‌ی بعدی کمیسیون تنظیم مقررات ساترا مورد بررسی قرار می‌گیرد.

علی سعد، معاون کاربران و تنظیم‌گری اجتماعی ساترا می‌گوید این مصوبه در مورد محتوای «فیلم و سریال» است و درواقع شامل هر محتوای ویدئویی در فضای مجازی نمی‌شود. سعد در توییتی نوشت هدف از این مصوبه دو مورد است: کنترل نقض مالکیت فکری آثار در پلتفرم‌های UGC (محتوای تولید شده توسط کاربر) و پایان بخشیدن به انتشار بی‌ضابطه محتوای نمایشی حرفه‌ای در این پلتفرم‌ها.

درواقع ظاهرا ساترا در نظر دارد با احراز هویت کاربران در این پلتفرم‌ها که شامل آپارات، تماشا، نماشا و … می‌شود، از انتشار غیر قانونی فیلم و سریال‌ها که خرج‌های زیادی برای این پلتفرم‌ها در بر دارد، جلوگیری کند. به‌علاوه این مصوبه می‌تواند در مواردی مانند اتفاقی که برای مدیر آپارات به‌دلیل انتشار محتوایی در این پلتفرم رخ داد و باعث دستگیری او شد، کمک‌کننده باشد.

بااین‌حال مشخص نیست زمانی‌که کاربران قادر هستند همچنان در پلتفرم‌های خارجی فیلم و سریال را انتشار دهند، این مصوبه باعث تقویت و رشد رسانه‌های داخلی می‌شود یا کاهش ترافیک آن‌ها را به‌دنبال دارد.

بمنظور اطلاع از دیگر خبرها به صفحه اخبار فناوری مراجعه کنید.
منبع خبر

نوشته های مشابه

بستن