آیفون ۱۳ از باتری بزرگتری بهره می‌برد

به گزارش سرویس تازه های دنیای فناوری مجله تک تایمز ،

آیفون ۱۳ شرکت اپل یکی از پربحث ترین و پرحاشیه ترین گوشی‌های هوشمند در سال ۲۰۲۱ است. آخرین اخبار موجود منتشرشده در مورد این گوشی نشان می‌دهد که تمام گوشی‌های سری آیفون‌های نسل بعدی به باتری بزرگ‌تری نسبت به گوشی نسل قبلی خود مجهز خواهد شد. به نظر می‌رسد که اپل قصد دارد تا عمر باتری گوشی‌های هوشمند خود را افزایش دهد.

بر اساس گزارش بیان شده توسط تحلیلگر معروف یعنی مینگ چی کو که توسط وب‌سایت مک رومرز منتشر شده است، سری آیفون ۱۳ به باتری بزرگ‌تری نسبت به سری آیفون ۱۲ مجهز خواهد شد. اگر اپل از باتری‌های بزرگ‌تری در سری آیفون ۱۳ استفاده کند، ممکن است قطر این گوشی‌ها نسبت به نسل قبل افزایش پیدا کند. باید دید اپل چگونه این مشکل احتمالی را برطرف خواهد کرد. مینگ چی کو بیان کرده است که اپل با استفاده بهینه‌تر از فضای موجود در بدنه سری آیفون ۱۳، قصد دارد تا باتری بزرگ‌تری را درون این دستگاه‌ها قرار دهد.

اطلاعات بیان شده توسط مینگ چی کو به‌طور کلی صحیح است، اما توجه داشته باشید که این فقط یک نظر از طرف یک تحلیلگر است، بنابراین هیچ تضمینی برای دقیق بودن این اطلاعات هنگام عرضه سری بعدی آیفون در اواخر امسال وجود ندارد. البته مشکلات عمر باتری گوشی‌های هوشمند به‌طور کلی برای چندین سال است که وجود داشته است. احتمالاً اپل قصد دارد این مشکل را برای همیشه برطرف کند.

مینگ چی کو در ادامه خاطرنشان کرد:

به دلیل طراحی مناسب‌تر و استفاده بهینه‌تر در فضای موجود درون سری گوشی‌های آیفون ۱۳، مدل جدید سال ۲۰۲۱ آیفون دارای ظرفیت باتری بیشتری نسبت به سری آیفون ۱۲ است. در نتیجه، مدل جدید سال ۲۰۲۱ آیفون کمی سنگین‌تر از آیفون ۱۲ است. طراحی بهتر و صرفه‌جویی در فضا شامل تلفیق اسلات سیم کارت با مادربرد و کاهش ضخامت ماژول دوربین جلویی است.

ممکن است نام سری آیفون ۱۳ به آیفون ۱۲ اس تغییر یابد

آیفون 12

منظور از آیفون ۲۰۲۱ تمام گوشی‌های هوشمندی است که گفته می‌شود که اپل تصمیم دارد اواخر امسال منتشر کند. در حال حاضر انتظار داریم نام این گوشی‌ها سری آیفون ۱۳ باشند اما احتمالاً به سری آیفون ۱۲ اس تغییر خواهند کرد. اپل هنوز به‌طور رسمی نام سری جدید گوشی‌های هوشمند خود را منتشر نکرده است.

طراحی بهینه‌تر و صرفه‌جویی در استفاده از فضای درون بدنه گوشی‌های هوشمند سری آیفون ۱۳ یک حرکت جالب توسط اپل به نظر می‌رسد و هر فضای اضافی داخل گوشی قطعاً به معنای افزایش ظرفیت باتری است. ساخت تلفن‌های هوشمند سنگین‌تر (در ازای ماندگاری بیشتر باتری) ممکن است تصمیمی باشد که بسیاری از کاربران آیفون از آن راضی باشند. در هر صورت، وزن گوشی‌های هوشمند آن‌قدر زیاد نیست که کاربران را ناراحت کند.

متأسفانه سری آیفون‌های اپل هرگز دارای بیشترین عمر باتری میان تلفن‌های همراه نبوده است، بنابراین افزایش اندازه باتری داخلی این گوشی‌ها ممکن است دستخوش تغییرات اساسی شود. اگر اپل به‌درستی اندازه باتری‌های آیفون‌های سری ۱۳ را افزایش دهد، گوشی‌های هوشمند این شرکت بهتر می‌توانند با تلفن‌های همراه اندرویدی رقابت کنند.

امیدواریم اواخر امسال در مورد سری آیفون ۱۳ اطلاعاتی بیشتری را کسب کنیم. شاید به دلیل همه‌گیری ویروس کرونا، اپل عرضه آیفون ۱۳ را مانند کاری که با آیفون ۱۲ در سال پیش انجام داد، را به سپتامبر سال جاری موکول کرده است.

شایعاتی وجود دارد که اپل در روز سه‌شنبه ۳ فروردین سال ۱۴۰۰ (۲۳ مارس ۲۰۲۱) نیز رویدادی را برگزار خواهد کرد. امیدواریم محصولات جدید مختلفی از جمله آیپد پرو ۲۰۲۱، اپل ایر تگ و اپل تی وی جدید را شاهد باشیم.

بمنظور اطلاع از دیگر خبرها به صفحه اخبار فناوری اطلاعات مراجعه کنید.
منبع خبر

نوشته های مشابه

بستن