بزرگترین شرکت حمل و نقل جهانی تا سال ۲۰۴۰ ناوگان تمام الکتریکی خواهد داشت

به گزارش سرویس تازه های دنیای فناوری مجله تک تایمز ،
شرکت فدکس که در زمینه حمل و نقل بین‌المللی فعال است به تازگی اعلام کرده است که تا سال ۲۰۴۰ میلادی ناوگان حمل و نقل خود را کاملا الکتریکی خواهد کرد.
 
به گزارش تک تایمز و به نقل از  Engadget، شرکت فدکس نیز به موج شرکت‌های بزرگ جهان پیوسته و راهکارهای خود را برای مبارزه با سوزانده شدن کربن در محیط زیست اعلام کرد.
 
بر اساس اعلام رسمی این شرکت، فدکس قصد دارد تا در طول ۲۰ سال آینده ناوگان حمل و نقل خود را کاملا از سوخت‌های آلاینده پاکسازی کند و به صورت کلی بر روی وسایل نقلیه الکتریکی تمرکز داشته باشد.
 
 
 
فدکس در بیانیه رسمی خود اعلام کرده است که کامیون‌های فعلی این شرکت که در ناوگان جابجایی بسته‌های بین‌المللی فعال هستند از سال ۲۰۲۵ با تغییر روبرو شده و ۵۰ درصد آن‌ها به خودروهای الکترکی تغییر خواهند یافت.
 
همچنین در طول ده سال پس از آن نیز سایر کامیون‌های این شرکت هم الکتریکی خواهند شد و در بازه زمانی باقی مانده، سایر وسایل حمل و نقل این شرکت از این روال تبعیت خواهند کرد.
 
این شرکت برای شروع این کار رقم ۲ میلیارد دلار سرمایه در نظر گرفته است و این رقم تا زمان تبدیل کامل ناوگان به یک ناوگان سبز و فاقد سوخت کربنی، به مراتب افزایش خواهد یافت.
  بمنظور اطلاع از دیگر خبرها به صفحه اخبار تکنولوژی و فناوری مراجعه کنید.
منبع خبر

نوشته های مشابه

بستن