تجربیات مهمی که قطع برق گسترده در تگزاس درباره خودروهای برقی داشت

به گزارش سرویس تازه های دنیای فناوری مجله تک تایمز ،
توفان شدید و فوق‌العاده کم‌سابقه‌ای که مدتی قبل تگزاس را با مشکلات جدی دچار کرد باعث شد تا بسیاری از ساکنان این ایالت آمریکا چند روز بی برق بمانند. برخی از شهرهای بزرگتر تگزاس به طور جدی در تلاشند تا ناوگان شهرداری را به سمت استفاده از خودروهای برقی (EVها) سوق دهند، و قطع برق اخیر درسهای سختی را درباره EVها و فشاری که می‌توانند به شبکه برق وارد کنند به همراه داشت.
 
به گزارش تک تایمز و به نقل از اسلش‌گیر، در طی این توفان شدید، کل ناوگان آستین شامل ۱۲ اتوبوس برقی به خاطر قطعی برق از سرویس خارج شدند. مشکلات مشابه این در آینده می‌توانند مساله‌ای حتی بزرگتر از این در پی داشته باشند چرا که مسئولان این شهر قصد دارند فقط خرید خودروهای برقی را آغاز کنند. در حال حاضر، سازمان حمل و نقل آستین ۶۵۰ میلیون دلار بودجه برای ۲۰ سال آینده برای خرید اتوبوسهای برقی و محل‌های شارژ برای ۱۸۷ وسیله نقلیه تعیین کرده است. با بروز مشکلات زمستانی اخیر، بسیاری بر این باورند که آنچه بر آستین گذشت نشانگر چالشی است که دولت‌های ملی، ایالتی و شهرداری‌ها در آمریکا و سراسر جهان با آن مواجهند.

 

با روند فزاینده متعهد شدن خودروسازان به استفاده از خودروهای برقی، فشار بر شبکه‌های برق که غالبا هم‌اکنون هم تحت فشار هستند بیشتر خواهد شد و تمرکز دولتها بر برقی‌سازی خودروها به سرمایه‌گذاریهای میلیاردها دلاری در این حوزه نیاز خواهد داشت.  
 
کالیفرنیا نیز با مشکل قطع برق در گرمای تابستان مواجه بوده است. برنامه‌های این ایالت بر حذف مرحله‌بندی شده فروش وسائل نقلیه بنزینی و گازوئیلی تا سال ۲۰۳۵ متمرکز است. در صورتی که این هدف محقق شود، ظرفیت مضاعفی برای شبکه برق لازم خواهد بود. برخی برآوردها نشان می‌دهد که یک شرکت تامین برق که ۲ تا ۳ میلیون مشتری دارد نیاز به سرمایه‌گذاری بین ۱۷۰۰ تا ۵۸۰۰ دلار برای ارتقاء شبکه برای هر وسیله نقلیه برقی تا سال ۲۰۳۰ خواهد داشت تا بتواند تقاضا را اجابت کند. این می‌تواند به تحقق یک سرمایه‌گذاری ۲۰۰ میلیارد دلاری در مقایسه با ۲.۶ میلیارد دلاری که برخی از شرکت‌ها قصد سرمایه‌گذاری آن را دارند منتج شود، و به این ترتیب افزایش صورتحساب شرکتهای تامین برق را در پی داشته باشد، چرا که شرکت‌ها می‌خواهند سرمایه خود را دوباره به دست بیاورند. بمنظور اطلاع از دیگر خبرها به صفحه اخبار تکنولوژی و فناوری مراجعه کنید.
منبع خبر

نوشته های مشابه

بستن