آموزش ویدیویی زبان HTML – قسمت اول

به گزارش سرویس تازه های دنیای فناوری مجله تک تایمز ،

زبان‌های برنامه‌نویسی امروزه یکی از پرتقاضاترین مشاغلی هستند که عموم مردم بدون آن که اطلاع داشته باشند، تا حدود زیادی نیازمندشان هستند. HTML، ساختار و بنیان صفحات وب نیز از جمله عواملی است که در نمایش همین متن و صفحه، کمک بسیاری می‌کند. اگرچه HTML یک زبان برنامه‌نویسی کامل به شمار نمی‌آید ولی یادگیری آن همراه با CSS و جاوا اسکریپت یکی از یگانه راه‌های تشکیل این چنین صفحاتی است.

در واقع زبان نشانه‌گذاری ابرمتنی یا اچ تی ام ال، HTML یا HyperText Markup Language در کنار CSS هستهٔ فناوری ساخت صفحه‌های وب هستند. HTML زبان توصیف ساختار صفحه‌های وب است. زبانی‌است برای نشانه‌گذاری ابرمتن (فرامتن) که برای تدوین قالب و طراحی صفحه‌های وب به کار می‌برند. دستورالعمل‌های این زبان، برچسب (Tag) نام دارند که محتوای یک صفحهٔ وب، با آن‌ها، نشانه‌گذاری شده و بدین‌ترتیب، نحوهٔ نمایش آن صفحه برای مرورگرهای وب، توصیف می‌شود. تاکنون ۵ نسخه از HTML عرضه شده‌است.

بنابراین با توجه به نیاز روزافزون به این زبان، در چندین جلسه قصد داریم که استفاده از نسخه ۵ این زبان را به صورت ویدیویی و رایگان با مثال‌های عملی و جذاب آموزش دهیم. خوشبختانه این زبان بسیار شبیه مکالمات و گفت‌وگوهای عادی روزانه است و یادگیری سینتکس (قواعد) آن به هیچ عنوان زمان‌بر و سخت نیست.

همان‌طور که ذکر شد HTML زبان برنامه‌نویسی نیست، بلکه زبانی برای نشانه‌گذاری ابرمتن است و اساساً برای ساخت‌مند کردن اطلاعات و جدایش اجزای منطقی یک نوشتار — نظیر عناوین، تصاویر، فهرست‌ها، بندها و جداول و از همه مهم‌تر صفحات وب — به کار می‌رود. از سوی دیگر، HTML را نباید به عنوان زبانی برای صفحه‌آرایی یا نقاشی صفحات وب به کار بُرد؛ این وظیفه اکنون بر دوش فناوری‌های دیگری همچون CSS است که آموزش آن زبان هم به صورت ویدیویی در وب‌سایت تک تایمز تهیه و تدارک دیده شده است.

 

دانلود ویدیو با کیفیت ۱۰۸۰p | دانلود ویدیو با کیفیت ۷۲۰p

مشاهده آموزش‌های HTML

بمنظور اطلاع از دیگر خبرها به صفحه اخبار فناوری اطلاعات مراجعه کنید.
منبع خبر

نوشته های مشابه

بستن