کارمند یهودی گیت هاب که برای توصیف حمله کنندگان به کنگره از لغت «نازی» استفاده کرده بود، پس از اخراج موقت، به شغل خود بازگشت

به گزارش سرویس تازه های دنیای فناوری مجله تک تایمز ،

به گزارش تک‌کرانچ (TechCrunch)، یکی از کارمندان یهودی شرکت گیت‌هاب که طی کشمکش‌هایی دو ماه پیش (ششم ژانویه ۲۰۲۱) از این شرکت به‌خاطر استفاده از لفظ توهین‌آمیز نسبت به نازی‌ها اخراج شده بود، شغل خود را پس گرفت.

یکی از سخنگویان گیت‌هاب در مصاحبه با تک‌کرانچ در این باره چنین گفت که آن‌ها «پس از بررسی کامل شرایط پیش‌آمده در پروسهٔ اخراج این کارمند» تصمیم گرفتند شغل وی را به او بازگردانند. گفته می‌شود دلیل اصلی اخراج این کارمند یهودی، این بود که در روز حملهٔ شهروندان آمریکایی به کنگره این کشور، وی به همکارانش در برنامهٔ Slack این هشدار را داده بود که «حواسشان به نازی‌ها باشد» و «از آن‌ها دوری کنند».

مسئولین گیت‌هاب در مصاحبه با رسانهٔ وِرج (The Verge) نیز صحت این موضوع را تأیید کردند و گفتند که این کارمند یهودی به فعالیت‌های خود در این شرکت ادامه خواهد داد.

گیت هاب

خود کارمند نیز در این باره چنین گفت:

«من و شرکت تصمیم گرفتیم در رابطه با این قضیه، راه‌حلی دوستانه را در پیش بگیریم. من از این موضوع خوشحالم که این شرکت مخالفت خود در مقابل نژادپرستان به‌صورت قاطعانه اعلام نمود.»

به گزارش بیزینس اینسایدر (Business Insider)، پیام اصلی که در Slack از سوی وی منتشر شده، چنین بود:

«حواستون باشه رفقا، نازی‌ها ریختن بیرون.»

وی دو روز پس از ارسال این پیام (در روز ۸ ژانویه ۲۰۲۱)، از سوی شرکت گیت‌هاب به‌طور موقت اخراج شد. پس از اخراج موقت این کارمند یهودی نیز، حدود ۲۰۰ نفر از ۱٫۷۰۰ کارمند گیت‌هاب از مسئولین این شرکت خواستار ارائه دلیلی برای اخراج وی شدند؛ آن‌ها برای اعلام اعتراض خود نیز شروع به استفاده از لغت «نازی» برای توصیف حمله‌کنندگان به کنگره در ژانویه ۲۰۲۱ کردند.

نات فریدمن (Nat Friedman)، مدیر ارشد اجرایی شرکت گیت‌هاب، در بیانیه‌ای (در روز شانزدهم ژانویه) خطاب به کارمندان شرکتش، اخراج این کارمند یهودی را «کاملاً اشتباه» خواند و به این کارمند پیشنهاد داد تا دوباره سر کارش برگردد. پس از کشمکش‌های به‌وجودآمده نیز، دبیر ارشد منابع انسانی این شرکت تصمیم به استعفا گرفت.

بمنظور اطلاع از دیگر خبرها به صفحه اخبار فناوری اطلاعات مراجعه کنید.
منبع خبر

نوشته های مشابه

بستن