فهرست شهرهای قرمز و نارنجی جدید اعلام شد / مسافرین ۷۲ ساعت فرصت بازگشت به شهر مبدا دارند

به گزارش سرویس تازه های دنیای فناوری مجله تک تایمز ،

کمیته امنیتی، اجتماعی و انتظامی ستاد ملی مدیریت بیماری کرونا در اطلاعیه‌ای، فهرست جدید شهرهای قرمز و نارنجی را اعلام کرد؛ بر این اساس، مسافرانی که از قبل به شهرهای قرمز و نارنجی جدید سفر کرده‌اند، ۷۲ ساعت فرصت بازگشت به شهر خود دارند.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت کشور، کمیته امنیتی، اجتماعی و انتظامی ستاد ملی مدیریت بیماری کرونا در اطلاعیه شماره ۶ خود، به چند ممنوعیت اشاره کرده است که پیش از این اطلاع‌رسانی شده‌اند:

  • مسافرت از شهرهای نارنجی و قرمز به کلیه شهرهای کشور
  • ورود افراد غیر ساکن با خودروهای شخصی به شهرهای با وضعیت نارنجی و قرمز
  • تردد شبانه از ساعت ۲۱ الی ۳ بامداد
  • مسافرت با وسائط نقلیه هوایی، ریلی و حمل‌و‌نقل عمومی بین شهرها تابع ضوابط اعلامی وزارت بهداشت است.

همانگونه که ستاد کرونا پیش‌تر اطلاع‌رسانی کرده بود، ممکن است در طول تعطیلات نوروز وضعیت شهرها به نارنجی و قرمز تبدیل شود و بر این اساس، بلافاصله ورود به این شهرها ممنوع می‌شود.

شهرهای قرمز جدید شامل زرین‌دشت در استان فارس و خاتم در استان یزد هستند. شهرهای نارنجی جدید شامل خوانسار و لنجان در استان اصفهان، بوشهر در استان بوشهر، دماوند و فیروزکوه در استان تهران، داراب و مرودشت در استان فارس، بانه و سقز در استان کردستان، بروجرد در استان لرستان، دلیجان در استان مرکزی می‌شوند.

در ادامه بخوانید:

شهرهایی که پیش از این با وضعیت قرمز و نارنجی معرفی شده بودند در همان وضعیت قرار دارند و اکنون ۱۲ شهر در وضعیت قرمز و ۳۹ شهر در وضعیت نارنجی هستند. در نتیجه ورود به شهرهای آبادان، اهواز، بندر ماهشهر، دزفول، رامهرمز، شوش، شوشتر، کارون و گچساران در استان کهگیلویه‌ و بویراحمد به‌ دلیل وجود وضعیت قرمز و شهرهای سراب و عجب‌شیر در آذربایجان ‌شرقی، ارومیه، چایپاره، ماکو، نقده در استان آذربایجان ‌غربی، گلپایگان در استان اصفهان، امیدیه، اندیمشک، ایذه، باغ‌ملک، باوی، بهبهان، خرم‌شهر، دشت ‌آزادگان، شادگان و مسجد سلیمان در استان خوزستان، دهلران در استان ایلام، دیلم، گناوه و کنگان در استان بوشهر، سامان در چهارمحال ‌و بختیاری، ارسنجان و زرین‌دشت در استان فارس، دیوان‌دره در استان کردستان، پل‌دختر و دورود در استان لرستان، خمین در استان مرکزی، خمیر در استان هرمزگان، نهاوند در استان همدان و خاتم در استان یزد به ‌دلیل وجود وضعیت نارنجی ممنوع است.

ستاد کرونا اعلام کرده است کسانی که از قبل به شهرهای قرمز و نارنجی جدید سفر کرده‌اند، تنها ۷۲ ساعت برای بازگشت به مبدأ خود فرصت خواهند داشت و در غیر این صورت جریمه خواهند شد؛ این اطلاعیه، عصر روز گذشته (۳۰ اسفند ۹۹) منتشر شده است. 

بمنظور اطلاع از دیگر خبرها به صفحه اخبار فناوری مراجعه کنید.
منبع خبر

نوشته های مشابه

بستن