شبکه اجتماعی ترامپ راه‌اندازی می‌شود

به گزارش سرویس تازه های دنیای فناوری مجله تک تایمز ،

دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور پیشین ایالات متحده، قصد دارد به‌زودی با شبکه‌ی اجتماعی اختصاصی مجددا پا به فضای مجازی بگذارد. حساب ترامپ مدتی پیش در فیسبوک و توییتر مسدود شده بود.

به ‌گزارش انگجت، جیسون میلر (مشاور ترامپ) به فاکس نیوز گفته است رئیس‌جمهور قبلی آمریکا قصد دارد در دو یا سه ماه آینده شبکه‌ی اجتماعی اختصاصی راه‌اندازی کند. میلر نگفته است که پلتفرم اجتماعی ترامپ چه جزئیاتی دارد؛ اما تأکید کرده است که این پلتفرم «بازی را بازتعریف می‌کند» و می‌تواند نظر ده‌ها میلیون نفر را جلب کند. 

جیسون میلر ضمن اشاره به بازگشت ترامپ به فضای مجازی، می‌گوید: «فکر می‌کنم این پلتفرم به محبوب‌ترین اتفاق در حوزه‌ی شبکه‌های اجتماعی تبدیل می‌شود. این سرویس بازی را کاملا بازتعریف می‌کند و همه قرار است منتظر بمانند و ببینند که رئیس‌جمهور ترامپ چه کاری انجام می‌دهد. پلتفرم یادشده، پلتفرم خودِ او خواهد بود.»

اگر ادعاهای جیسون میلر درباره‌ی شبکه‌ی اجتماعی ترامپ حقیقت داشته باشد، احتمالا محافظه‌کارانی که اعتقاد دارند شبکه‌های اجتماعی مین‌استیم در برابر ایدئولوژی‌های راست‌گرا رویکردی جانب‌دارانه در پیش می‌گیرند، سراغ آن خواهند رفت. شمار در خور توجهی از محافظه‌کاران به ‌دنبال پلتفرمی هستند که مدیریت بسیار کمی روی آن باشد و به‌ همین دلیل طی چند وقت اخیر تعداد کاربران سرویس‌هایی مثل پارلر و می‌وی افزایش پیدا کرده است. 

در ادامه بخوانید:

تلاش برای راه‌اندازی شبکه‌ی اجتماعی یک بحث است و توانایی فراهم‌سازی زیرساخت‌های لازم برای عملی کردن این کار، بحثی دیگر. ددلاین در گزارشی می‌گوید شاپی‌فای و استرایپ پس از حمله‌ی طرفداران ترامپ به ساختمان محل برگزاری جلسات کنگره، به همکاری با او پایان داده‌اند و شرکت‌های بزرگ ارائه‌دهنده‌ی سرویس ابری نظیر آمازون و مایکروسافت ممکن است میلی به فراهم‌سازی زیرساخت برای شبکه‌ی اجتماعی ترامپ نداشته باشند؛ خصوصا با درنظرگرفتن اتهاماتی که به ترامپ مبنی ‌بر حمایت او از خشونت در حمله به ساختمان کنگره وارد شده است.

ترامپ ممکن است برای عملی‌ کردن هدفش به شرکت‌های کوچک یا حتی شرکت‌های خارجی متکی شود؛ البته هیچ تضمینی وجود ندارد که این شرکت‌ها بتوانند زیرساخت‌های مورد نظر ترامپ را فراهم کنند. 

بمنظور اطلاع از دیگر خبرها به صفحه اخبار فناوری مراجعه کنید.
منبع خبر

نوشته های مشابه

بستن