توییتر تسلیم قانون ترکیه می‌شود

به گزارش سرویس تازه های دنیای فناوری مجله تک تایمز ،


توییتر در تلاش است خود را با قوانین جدید ترکیه منطبق کند. در صورت عدم تبعیت شبکه‌های اجتماعی از این قوانین، پهنای باند اختصاص یافته به آنها توسط دولت ترکیه کاهش می‌یابد، تا حدی که دسترسی به شبکه های یادشده و استفاده از آنها ناممکن می شود.

به گزارش تک تایمز از فارس، ترکیه قوانین تازه‌ای را برای صدور اجازه تداوم فعالیت شبکه‌های اجتماعی به تصویب رسانده که به موجب آنها شبکه‌های اجتماعی دارای بیش از یک میلیون کاربر باید داده های کاربران ترکیه‌ای را در همین کشور ذخیره کنند.

بر اساس قوانین یادشده شرکت‌های فناوری و اینترنتی باید یک نماینده رسمی در ترکیه معرفی کنند و وی باید پاسخگوی درخواست ها برای حذف محتوایی که حریم شخصی را نقض کند، باشد. این درخواست‌ها باید ظرف ۴۸ ساعت مورد رسیدگی قرار بگیرند و اگر شبکه های اجتماعی یادشده از تبعیت از قوانین مذکور خودداری کنند، هم جریمه می‌شوند و هم ارسال تبلیغات برای نمایش در آنها ممنوع خواهد شد و در نهایت پهنای باند اختصاص یافته به آنها کاهش می یابد، تا حدی که دسترسی به شبکه های یادشده و استفاده از آنها ناممکن می‌شود.

توییتر با صدور بیانیه ای در این زمینه از تعهد خود به حفاظت از داده‌ها و دیدگاه‌های مردم ترکیه که کاربر توییتر هستند، خبر داده و افزوده که عملکرد این شرکت در ترکیه در زمینه ارائه اطلاعات به دولت و قوه قضاییه کماکان شفاف باقی می‌ماند.

بی توجهی یوتیوب، فیس‌بوک، توییتر و تیک‌تاک به قوانین مذکور در سال ۲۰۲۰ موجب شد که هر یک از آنها ۵.۱ میلیون دلار جریمه شوند و از آن زمان تاکنون فیس‌بوک، تیک‌تاک و یوتیوب نمایندگان محلی خود را در ترکیه معرفی کرده اند و توییتر هم به این جمع پیوسته است.

بمنظور اطلاع از دیگر خبرها به صفحه اخبار تکنولوژی و فناوری مراجعه کنید.
منبع خبر

نوشته های مشابه

بستن