موزه‌ی ارمیتاژ روسیه میزبان نمایشگاهی هنری از NFT‌ها خواهد بود

به گزارش سرویس تازه های دنیای فناوری مجله تک تایمز ،

طبق اعلام رسمی موزه‌ی ارمیتاژ، پروژه‌ی NFT ارمیتاژ اولین نمایشگاه در حوزه‌ی هنر دیجیتال NFT خواهد بود که برای برگزاری در سال ۲۰۲۱ برنامه‌ریزی شده است.

بخش هنرهای معاصر ارمیتاژ در حال سازمان‌دهی این نمایشگاه است که بخشی از پروژه‌ی Hermitage 20/21 است. در اعلامیه این موزه آمده است:

توکن‌های غیرقابل‌معاوضه به شکلی جدید برای محافظت از حقوق اثر هنری به‌واسطه‌ی تکنولوژی بلاک‌چین تبدیل شده‌اند و کنترلی بدون ابهام روی حقوق کپی‌رایت و مالکیت را امکان‌پذیر می‌کنند.

بنیاد خانواده‌ی آسِنکوف که صندوقی محلی برای نوآوری‌های فرهنگی و اجتماعی هستند، شریک استراتژیک پروژه‌ی NFT ارمیتاژ خواهند بود و هدف آن‌ها مطالعه‌ی شکل‌های جدید ارتباط مخاطبان با فعالیت‌های هنری است.

در ادامه بخوانید:

موزه‌ی فدرال ارمیتاژ در شهر سن پترزبورگ واقع است و بیش از سه میلیون اثر را نگه‌داری می‌کند. ارمیتاژ اعلام نکرده است که آیا مزایده‌ی NFTها را به‌عنوان بخشی از نمایشگاه برگزار خواهد کرد یا خیر.

طبق گزارش قبلی کوین‌تلگراف، بخشی از هنرمندان که آثارشان در موزه‌ی ارمیتاژ به‌نمایش گذاشته شده (مانند هنرمند ایرلندی کوین آبوش)، به‌طور گسترده‌ای در صنعت ارزهای دیجیتال فعالیت و از تکنولوژی NFT برای ایجاد اثرهای هنری دیجیتال استفاده می‌کنند.

بمنظور اطلاع از دیگر خبرها به صفحه اخبار فناوری مراجعه کنید.
منبع خبر

برچسب ها

نوشته های مشابه

بستن