نیویورک تایمز یک NFT را به قیمت ۵۰۰ هزار دلار به فروش رساند

به گزارش سرویس تازه های دنیای فناوری مجله تک تایمز ،

اخبار منتشرشده حاکی از آن است که نیویورک تایمز نیز وارد بازار توکن‌های غیرقابل تعویض (NFT) شده و اولین مقاله‌ی روزنامه‌ی تایمز (The Times) را به عنوان NFT و با قیمت ۵۶۰ هزار دلار به فروش رسانده است. با این که نیویورک تایمز، اولین برندی (و حتی اولین سازمان خبری) نیست که این توکن‌های دیجیتالی را به فروش رسانده، اما قطعاً یکی از موفق‌ترین آن‌هاست.

خبر حراج این NFT توسط آقای کوین روز اعلام شد. روز نحوه‌ی کارکرد NFT را توضیح داده و با اعلام دلایل خرید این مقاله، افراد را به خرید آن ترغیب می‌کند. این نویسنده، همچنین در مورد فرایند فروش NFT و چگونگی حراج کردن آن نیز اطلاعاتی را در اختیار علاقه‌مندان قرار می‌دهد.

NFT نیویورک تایمز

همانند توکن‌های غیرقابل تعویض برندهای دیگر، نیویورک تایمز نیز علاوه بر مقاله‌ی مذکور، مورد دیگزی را در قرارداد اضافه کرده تا شیرینی آن بیشتر شود. خریدار این NFT، فایل PNG مقاله و فایل قدردانی صوتی که با صدای مجری پادکست The Daily ضبط شده است را دریافت خواهد کرد و همچنین نام او در مقاله‌ی مرتبط با فروش این NFT ذکر خواهد شد.

درآمد حاصل از این NFT به خیریه‌ها فرستاده خواهد شد. این خبر بسیار خوبی است چرا که این NFT با مبلغ بسیار بالایی به فروش رسیده است. با این مقدار پول، می‌توان هزینه‌ی اشتراک دیجیتال نیویورک تایمز را برای دو نسل پرداخت کرد! با این حال، هنوز در مورد نشر کربن حاصل از این فروش، سخنی به میان نیامده است.

منبع: The Verge

بمنظور اطلاع از دیگر خبرها به صفحه اخبار فناوری اطلاعات مراجعه کنید.
منبع خبر

نوشته های مشابه

بستن