کروم به زودی از تماس های ویدیویی تصویر در تصویر پشتیبانی خواهد کرد

به گزارش سرویس تازه های دنیای فناوری مجله تک تایمز ،

گوگل به زودی به کاربران خود اجازه خواهد داد که درون کروم به برقراری تماس‌های ویدیویی تصویر در تصویر بپردازند و بدون نیاز به خارج شدن از مرورگر و به لطف گزینه‌های موجود، آن‌ها را مدیریت کنند.

می‌توان اضافه شدن چنین قابلیتی را به کروم، بسیار مهم توصیف کرد. این ویژگی سبب می‌شود که کاربران مختلف در شرایط متفاوت، آسان‌تر ویدیوها را استریم کنند و حتی حین انجام شغل خود نیز از مزیت جدید کروم بهره ببرند. در حال حاضر پنجره‌های تصویر در تصویر تنها برای مشاهده ویدیو در پس‌زمینه به کار می‌روند.

با این حال همان‌طور که اشاره شد، گوگل از این روند راضی نیست و در به‌روزرسانی‌های آینده کروم، آن را اصلاح خواهد کرد. چه باور کنید یا خیر، زمان شروع همه‌گیری بیماری کرونا به منزله افزایش افرادی است که از خانه و به صورت دورکاری، درآمدزایی می‌کنند و این موضوع تقاضا برای تماس‌های تصویری را افزایش داده است. در همین راستا، گوگل نیز تصمیم گرفته است که گزینه‌های کنترل کنفرانس‌های ویدیویی را را در صفحات تصویر در تصویر نیز فراهم کند.

گوگل کروم

گزینه‌های مذکور در حال حاضر بسیار ابتدایی و ساده هستند. اگر شما یک ویدیو را در حالت یاد شده تماشا کنید، ۳ دکمه از جمله توقف، اجرا و در نهایت بستن پنجره یا بازگشتن به اپلیکیشن نمایش داده می‌شوند.

اما از کجا تا به این اندازه مطمئن هستیم؟ طبق اسنادی که کارکنان وب‌سایت Techtsp.com قادر به تماشای آن‌ها بوده‌اند، گوگل از MediaSession API برای اضافه کردن قابلیت‌های جدید به این تماس‌های تصویری استفاده خواهد کرد. یکی از قابلیت‌های جدید و آینده کروم که اسناد مورد بحث مشاهده شده‌اند، دکمه‌هایی منحصربه‌فرد مانند قطع و وصل صدا و وب‌کم است. تمام این دکمه‌ها، موارد مورد انتظاری هستند که تا حد زیادی، به آسان‌تر و لذت‌بخش‌تر شدن تماس‌های ویدیویی در کروم کمک می‌کنند.

تامی استایمل (Tommy Steimel)، یکی از مهندسان گوگل پیش‌تر در این‌باره اظهار نظر کرده بود:

ما قصد داریم که ویژگی تصویر در تصویر (PIP) را در پلتفرم‌های تماس‌های تصویری با اضافه کردن قابلیت‌های فعال و غیرفعال کردن میکروفون و دوربین و پایان بخشیدن به تماس‌ها، بهبود دهیم. به همین منظور ما اعمال جدیدی در MediaSession API تعریف خواهیم کرد و به وب‌سایت‌ها اجازه خواهیم داد که با آن‌ها تعامل داشته باشند.

فعلا مشخص نیست که سرانجام کروم چه زمانی این ویژگی‌ها را دریافت می‌کند. ظاهراً این ایده در مراحل اولیه قرار دارد و هنوز چیزی قطعی نشده است. در حقیقت، دکمه‌های مذکور هنوز حتی درون بیلدهای پیش‌نمایش این مرورگر، جایی که معمولاً می‌توان ویژگی‌های جدید ولی غیرپایدار را مشاهده کرد، یافت نمی‌شوند. بنابراین برای جلوگیری از هرگونه اتلاف وقت در مشاهده ویژگی مذکور، شما می‌توانید نسخه پیش‌نمایش کروم را دریافت کنید.

البته باید توجه داشت که این به‌روزرسانی، اولین مورد مهم در چند وقت اخیر نخواهد بود. گوگل اخیراً به‌طور رسمی اعلام نمود که نسخهٔ بعدی مرورگر کروم خود برای باز نمودن لینک‌های URL ناکامل از پروتکل امن‌ترِ اچ‌تی‌تی‌پی‌اس (HTTPS) بهره خواهد برد.

گوگل کروم

در حال حاضر اگر کاربری قصد استفاده از نوار URL بالای رابط کاربری کروم را برای جستجو داشته باشد، مرورگر از پروتکل HTTP برای بالاآوردن دامنه استفاده می‌کند. با این حال، پس از معرفی این به‌روزسانی، کروم به‌صورت خودکار تمامی آدرس‌های واردشده در نوار بالایی‌اش را با استفاده از پروتکل HTTPS هدایت می‌کند.

همچنین با شروع به کار نسخه ۸۹ کروم، گوگل ادعا کرده است که کاربران می‌توانند افزایش مقدار حافظه آزادشده را در ویندوز مشاهده کنند. این به‌روزرسانی باعث شده است تا مرورگر کروم تا ۲۲ درصد در عملکرد های مختلف مرورگر، تا ۸ درصد در رندر و ۳ درصد در پردازنده گرافیکی صرفه جویی می‌کنند. این شرکت افزون بر این، سرعت پاسخ مرورگر را ۹ درصد افزایش داد. شما می‌توانید اخبار مربوط به این مرورگر محبوب را از این لینک در تک تایمز دنبال کنید.

منبع: Tech Radar

بمنظور اطلاع از دیگر خبرها به صفحه اخبار فناوری اطلاعات مراجعه کنید.
منبع خبر

نوشته های مشابه

بستن