تماشا کنید: اتصال ۱۰۰ شارژر به یک گوشی؛ چه اتفاقی رخ می‌دهد؟

به گزارش سرویس تازه های دنیای فناوری مجله تک تایمز ،

تاکنون فناوری‌های بسیاری برای ساخت محصولاتی آینده‌نگر مورد استفاده قرار گرفته‌اند. گوشی‌های هوشمند همیشه مورد توجه این فناوری‌ها هستند و ما به مرور شاهد پیشرفت و محبوبیت آن‌ها در میان مردم بوده‌ایم. نمایشگر، دوربین، و در مجموع سخت‌افزار و نرم‌افزار این محصولات هیچ وقت از تکامل باز نایستاده‌اند. با این حال یک قسمت مهم در همه گوشی‌های هوشمند نیز وجود دارد که نمی‌توان آن را ساده انگاشت. اگرچه ما همیشه شارژر و همچین وسایلی را در اطراف خود می‌بینیم، اما به دو چیز فکر نمی‌کنیم: باتری و شارژ فوق سریع آن!

چنین امری از ابتدای شکل‌گیری گوشی‌های هوشمند ثابت بوده و ما شاهد پیشرفت آن‌ها نیز بودیم؛ به طوری که اکنون گوشی‌های هوشمند تنها در مدت زمانی کمتر از ۱ الی ۲ ساعت، به سرعت شارژ می‌شوند و این در حالی است که ما چندین روز از آن‌ها استفاده می‌کنیم. فرایند پیشرفت نرخ شارژ اصلاً به آن آسانی که فکر می‌کنیم، نیست. برای مثال باید حرارت باتری، ظرفیت آن، وزن، قابل حمل بودن شارژر و هزاران مورد دیگر در نظر تیم توسعه‌دهنده ارزیابی شود.

اما اگر این موارد را از دید اقتصادی نگاه نکنیم چه؟ یعنی اگر نیازی به حمل شارژر و قیمت آن در میان نباشد، باز هم پیشرفت در این زمینه، امری مشکل است؟ در واقع ویدیو زیر نیز به همین سوال می‌پردازد. پس از اتصال ۱۰۰ شارژر به یک گوشی آیفون، چه اتفاقی ممکن است رخ دهد؟ آیا گوشی با سرعتی فوق‌العاده شارژ خواهد شد؟ دستگاه منفجر می‌شود و یا ما با رویدادی دیگر روبه‌رو می‌شویم؟

برای گرفتن پاسخ سوالتان، می‌توانید ویدیو زیر را که به صورت اختصاصی در وب‌سایت تک تایمز مهیا شده است، مشاهده و یا دانلود کنید. اگر از اتفاقات موجود در آن خرسند شدید و شب‌ها راحت‌تر به رخت‌خواب رفتید، به سوی ما بازگردید و با نظرات خود از ما استقبال کنید!

دانلود ویدیوی با کیفیت ۱۰۸۰p | دانلود ویدیو با کیفیت ۷۲۰p

 

اینستاگرام تک تایمزتلگرام تک تایمز

بمنظور اطلاع از دیگر خبرها به صفحه اخبار فناوری اطلاعات مراجعه کنید.
منبع خبر

نوشته های مشابه

بستن