گوگل در مراسم MWC 2021 حضور پیدا نمی کند

به گزارش سرویس تازه های دنیای فناوری مجله تک تایمز ،

سال گذشته شاهد کناره‌گیری برخی نام‌های بزرگ دنیای تکنولوژی از کنگره جهانی موبایل (Mobile World Congress) یا به اختصار MWC، به‌خاطر شیوع و همه‌گیری بیماری کرونا در شهر بارسلونا (ایالت کاتالونیا، اسپانیا) بودیم. به‌نظر می‌رسد در نمایشگاه امسال نیز با اتفاق مشابهی مواجه خواهیم بود.

شرکت گوگل نیز اخیرا عدم شرکت در این همایش بزرگ سالانه را به‌صورت رسمی اعلام نمود. علاوه بر گوگل، شرکت‌های بزرگ دیگری از جمله سونی، نوکیا، اریکسون و اوراکل نیز کناره‌گیری‌شان از کنگرهٔ جهانی موبایل را اعلام کرده بودند.

کنگره جهانی موبایل GSMA برای اولین بار در ماه فوریه و درمحل فایرا گران ویا، شهر بارسلونا آغاز شد که سالانه بیش از ۷۰۰۰۰ تا ۸۰۰۰۰ هزار مردم در آن حضور داشتند. تا سال ۲۰۰۶ این رویداد بزرگ در جشنواره کن صورت می‌گرفت و به عنوان ۳GSM World.Attendees در بیش از ۲۰۰ کشور از سراسر جهان شناخته شده بود.

گوگل

متن اصلی اعلامیهٔ گوگل بدین صورت است:

با توجه به پروتکل‌های بهداشتی و قوانین و مقررات وضع‌شده برای سفرهای بین‌کشوری، شرکت گوگل تصمیم گرفته تا در نمایشگاه امسال کنگرهٔ جهانی موبایل حضور پیدا نکند. با این حال، ما به همکاری نزدیک خود با GSMA (انجمن سامانه جهانی ارتباطات سیار) هم‌چنان از طریق فرصت‌های پیش‌رو، ادامه خواهیم داد. هم‌چنین امیدواریم تا در سال ۲۰۲۲ بتوانیم در این همایش سالانه حاضر شویم.

در ماه فوریه، انجمن سامانه جهانی ارتباطات سیار (GSMA) تمهیداتی برای جلوگیری از ابتلای شرکت‌کنندگان همایش سالانهٔ خود به ویروس کووید-۱۹ معرفی کرد که از میان آن‌ها می‌توان به استفادهٔ اجباری از ماسک صورت، اقدامات پیش‌گیرایانهٔ رایج و نیز تست منفی کرونا در کمتر از ۷۲ ساعت پس از حضور در شهر بارسلونا اشاره کرد.

این سازمان در آن زمان، قانونی مربوط به واکسن اجباری شرکت‌کنندگانش وضع نکرده بود. از آن زمان تاکنون، شاهد پیشرفت‌های چشمگیری در زمینهٔ استفاده از واکسن کرونا در سراسر جهان بوده‌ایم؛ سؤال اصلی اینجاست که آیا این انجمن تا زمان آغاز کنگرهٔ جهانی موبایل نظر خود را نسبت به این پروتکل‌ها تغییر خواهد داد یا خیر.

بمنظور اطلاع از دیگر خبرها به صفحه اخبار فناوری اطلاعات مراجعه کنید.
منبع خبر

نوشته های مشابه

بستن