قانون تحریم ویزای H-B1 برداشته خواهد شد

به گزارش سرویس تازه های دنیای فناوری مجله تک تایمز ،

قانون تحریم ویزای کارگران مهمان (H-B1) که توسط رئیس جمهور دانلد ترامپ وضع شده بود، برداشته خواهد شد و کارگران خارجی دوباره می‌توانند برای ورود به کشور آمریکا درخواست بدهند. این خبر خوبی برای شرکت‌های بزرگی مانند اپل، گوگل و توییتر که مخالفت خود با این قانون را اعلام کرده بودند، خواهد بود.

دانلد ترامپ دلیل وضع این تحریم را افزایش بیکاری در ایالات متحده، به دلیل شیوع ویروس کرونا خوانده بود. در جریان مناظرات انتخابی، جو بایدن این اقدام ترامپ را، تلاش او برای شانه خالی کردن از ناتوانی در کنترل ویروس کرونا دانسته بود!

براساس گزارش NPR، این تحریم ویزاهای کاری H-B1 را هدف قرار داده بود اما طیف گسترده‌تری از کارکنان را در بر گرفت.مسئولان شرکت‌های بزرگ و دانشجویانی که از برنامه‌ی تحصیل – کار استفاده می‌کردند نیز درگیر این تحریم شده بودند.

همچنین برخی منابع ادعا کرده بودند که این تحریم بر زندگی برخی از کارکنان خارجی که در آمریکا مستقل بودند نیز تاثیر گذاشته بود و بسیاری از این افراد از بازگشت به کشورهای خود منع شده بودند.

در مردادماه گذشته (ژوئن) آقای تیم کوک، مدیرعامل شرکت اپل، نارضایتی خود از این تحریم را اعلام کرده بود. همچنین توییتر این اقدام را، بی‌ارزش کردن مهم‌ترین سرمایه‌ی اقتصاد آمریکا، یعنی تنوع (ملیت‌‌های افراد) دانسته بود. هر دو شرکت اپل و توییتر برای استخدام بدون دردسر کارکنان خارجی به ویزای H-B1 نیاز داشتند.

وزارت امور خارجه‌ی آمریکا در تاریخ ۱۲ فروردین (۱ آپریل) اعلام کرد که کارکنانی که به دلیل تحریم از ورود به آمریکا منع شده بودند، می‌توانند درخواست‌ جدیدی را ثبت کنند.

منبع: The Verge

بمنظور اطلاع از دیگر خبرها به صفحه اخبار فناوری اطلاعات مراجعه کنید.
منبع خبر

نوشته های مشابه

بستن