اپل، الهام‌بخش گوگل پیکسل ۶

به گزارش سرویس تازه های دنیای فناوری مجله تک تایمز ،
برخی منابع مدعی شده‌اند که انتظار می‌رود که گوشی پیکسل جدید گوگل به یک تراشه پردازنده تهیه شده در خود این شرکت با نام Whitechapel مجهز شود؛ در اینصورت پیکسل ۶ نخستین از تجربه موفق استراتژی آیفون الگوبرداری خواهد کرد. تاکنون گوشی‌های گوگل از همان رویکرد سخت‌افزاری بیشتر دستگاه‌های اندرویدی، یعنی بهره‌گیری از چیپ‌ست‌های سری اسنپدراگون کوالکام، بهره‌برداری کرده‌اند. اما اپل سال‌هاست که پردازنده خاص خودش را می‌سازد، که برایش امکان تنظیم بهتر عملکرد نرم‌افزار و سخت‌افزار و همچنین ساختن تراشه‌های اختصاصی برای پردازش خاص وظیفه‌ای مانند AI را فراهم آورده است.
 
به گزارش تک تایمز و به نقل از اسلش‌گیر، مدتیست که گوگل نیز در حال سنجیدن شرایط برای رویکردی همچون اپل بوده است. در اوائل سال ۲۰۲۰ اعلام شد که این شرکت بالاخره یک نمونه کاری از یک طراحی درون‌سازمانی را برای یک SoC موبایل از سامسونگ، شریک تولیدیش، دریافت کرده است. این تراشه که با نام رمز وایتچپل، یا GS101، شناخته می‌شود، بر روی همان پردازش‌های ۵ نانومتری ساخته شد که سامسونگ برای چیپ‌ستهای اگزینوس خود استفاده می‌کند.
 
در آن زمان، این انتظار وجود داشت که هنوز برای دست برداشتن از چیپ‌ستهای اسنپ‌دراگون زود است، و در عمل هم پیکسل ۵ به اتکا بر SoCهای کوالکام ادامه داد. اکنون ۹to5Google گزارش کرده است که این گذار به زودی محقق خواهد شد. منابع آن می‌گویند که وایتچپل در گوشی‌های پیکسل ۲۰۲۱ گوگل استفاده خواهد شد، که انتظار می‌رود در پاییز امسال رونمایی شوند.
 

با جزئیات منتشر شده در این گزارش به نظر می‌رود وایت‌چپل اشتراک ویژگی‌هایی با اگزینوس سامسونگ داشته باشد، از جمله از جهت قطعات نرم‌افزاری.»
 
گوگل به کمک تراشه اختصاصی خود می‌تواند، مانند اپل، بر چیزهایی مانند مدیریت توان و نحوه پیاده‌سازی پردازنده و هسته‌های گرافیکی کنترل داشته باشد و بدین طریق یکی از نقاط دلخوری مشتریان پیکسل که دوام کم باتری این گوشی‌ها است را رفع کند. 
  بمنظور اطلاع از دیگر خبرها به صفحه اخبار تکنولوژی و فناوری مراجعه کنید.
منبع خبر

نوشته های مشابه

بستن