ال‌جی از بازار گوشی‌های هوشمند خارج می‌شود

به گزارش سرویس تازه های دنیای فناوری مجله تک تایمز ،


رسانه‌های کره‌ای امروز خبری منتشر کردند مبنی بر کنار کشیدن ال‌جی از بازار گوشی‌های هوشمند پس از تحمل زیان‌های سنگین!

به گزارش تک تایمز، کمپانی ال.جی در سال ۲۰۱۵ پس از اینکه خساران زیادی متحمل شد، تصمیم داشت واحد ارتباطات موبایلی خود را، که واحد تولید گوشی‌های هوشمند را تحت نظر داشت، به فروش برساند و حتی در این زمینه مذاکراتی نیز با با مشتریانی مثل شرکت وین‌گروپ (Vingroup) ویتنام داشت که به سرانجام نرسید. 

روزنامه تایمز کره جنوبی اخیرا در مقاله‌ای نوشته بود: «ال‌جی گزینه‌های مختلفی مانند فروش، جدا کردن بخش تلفن همراه و خروج کلی را در نظر داشت اما به تازگی تصمیم گرفته است به طور کلی از این بازار خارج شود.» مقامات رسمی ال‌جی هنوز از تایید رسمی این خبر خودداری کرده‌اند.

بنا بر گفته‌ها، این تصمیم به صورت رسمی ۵ آوریل به هیئت مدیره ال‌جی ابلاغ می‌شود.

البته شایان ذکر است که از ژانویه شایعاتی مبنی بر خروج ال‌جی از بازار گوشی‌های هوشمند منتشر می‌شد. در همان زمان کوون بونگ سئوک، مدیر عامل ال‌جی الکترونیکس، اذعان کرد که این شرکت در حال بررسی سرنوشت بخش ارتباطات تلفن همراه خود است.

 

ال‌جی از بازار گوشی‌های هوشمند خارج می‌شود

علیرغم بالارفتن ارزش سهام ال‌جی، اما این کمپانی درزمینه فروش گوشی‌های هوشمند در بازار جهانی با مشکل مواجه بود. این در حالیست که به دلیل پاندمی و دورکاری و خانه‌نشینی افراد در سراسر جهان، استفاده مردم از گوشی‌های هوشمند و دستگاه‌های الکترونیکی افزایش یافته است.

خروج ال‌جی از بازار جهانی موبایل به این معنی است که  ۱۰ درصد سهم آن شرکت در آمریکای شمالی را در اختیار غول‌های گوشی‌سازی دنیا یعنی اپل و سامسونگ قرار می‌دهد.

ال‌جی با خروج از بازار گوشی‌ها، احتمالا بیشتر تمرکز خود را بر روی فناوری‌های نوظهور مانند خودروهای برقی و خانه های هوشمند قرار می‌دهد.

 خدمات پشتیبانی و ارتقاء نرم‌افزاری گوشی‌های هوشمند ال‌جی برای مشتریان ادامه خواهد داشت.

بمنظور اطلاع از دیگر خبرها به صفحه اخبار تکنولوژی و فناوری مراجعه کنید.
منبع خبر

نوشته های مشابه

بستن