تماشا کنید: ویدیوی جدید گوگل آیفون را موز تلقی می کند

به گزارش سرویس تازه های دنیای فناوری مجله تک تایمز ،

ماه گذشته گوگل با انتشار یک ویدیو نشان داد که چگونه می‌توان حین انتقال اطلاعات از یک گوشی هوشمند دیگر همانند آیفون به محصولات این شرکت از جمله مدل‌های مختلف پیکسل، آرام و متین بود. ویدیو مذکور با بهره‌گیری از متدهای آرامش‌بخش برای بسیاری از افراد حس منحصربه‌فردی را به ارمغان می‌آورد و می‌توان پیشنهاد کرد که حتی بدون نیاز به یادگرفتن این آموزش باید به تماشای آن بپردازید.

ویدیو مذکور ۴ دقیقه و ۳۷ ثانیه است و با استعاره‌هایی جذاب، مشکلات کاربران در این فرایند را نشان داده و در رابطه با حل آن‌ها اقدام می‌کند. یکی از مشکلات هنگام تعویض گوشی هوشمند، نصب اپلیکیشن‌ها روی دستگاه جدید و در این‌جا، پیکسل است. ظاهراً به سرانجام رساندن این موضوع به سادگی و در یک لحظه از طریق «فروشگاه گوگل» ممکن است.

گوینده موجود در این ویدیو با مطرح کردن یک سوال، پاسخ جالبی نیز در آستین دارد. «اگر انتقال اطلاعات و نصب اپلیکیشن‌ها به این سادگی است که می‌گویید، پس چرا این ویدیو این قدر طولانی است؟»

او سپس پاسخ می‌دهد «اگرچه به زمان و مهارت کمی برای انجام این روند در گوشی پیکسل جدید شما وجود دارد اما به خاطر سپردن مراحل آن کمی زمان خواهد برد».

گوینده ویدیو مراحل لازمه را در پس‌زمینه‌ای که در آن یک آبشار زیبا جاری است، توضیح می‌دهد. در حالت معمول، این پس‌زمینه باید فشار خون شما را کاهش داده و نقش به‌سزایی در آرامش خاطرتان بازی کند. در حال حاضر مشخص نیست که این ویدیو تا چه اندازه موفق ظاهر شده است اما به خوبی نشان می‌دهد که انتقال اطلاعات به یک گوشی پیکسل به هیچ عنوان نگران کننده و استرس‌زا نیست. شما می‌توانید با مراجعه به این لینک، ویدیو یاد شده را در تک تایمز مشاهده کنید.

حال می‌توان گفت که گوگل روند مذکور را دوباره از سر گرفته و ویدیو جدیدی در این زمینه منتشر کرده است. گوگل در ویدیو جدید خود باری دیگر به روش بسیار سریع و آسان انتقال اطلاعات به گوشی‌های پیکسل خود اشاره کرده و حتی اطمینان داده است که این روند آن‌قدر آرامش‌بخش است که مخاطبان در حین انتقال اطلاعات می‌توانند به سراغ یادگیری کاراته و خرد کردن قطعات چوب بروند!

ویدیو این‌گونه توضیح می‌دهد: سیم‌کارت خود را وارد دستگاه جدید پیکسل خود کنید. سپس دستگاه را روشن کرده و چند ضربه وارد کنید. گوشی پیکسل خود را به گوشی قدیمی خود متصل کنید (گوشی قدیمی که اشاره به آیفون دارد، با تصویر موز به نمایش درآمده است!).

گوشی‌های سری پیکسل گوگل

سرانجام با دنبال کردن این مراحل، بخش دشوار ماجرا به صورت خودکار و توسط خود گوشی انجام می‌پذیرد؛ گوگل می‌گوید که مخاطبین، تنظیمات و حتی تصاویر شما به شکلی جادویی منتقل می‌شوند:

تا زمانی که بدانید چگونه می‌توان کابل را متصل کرد، هیچ چیزی اشتباه پیش نخواهد رفت.

حال نوبت به اولین جلسه آموزش کاراته می‌رسد! گوگل لینک کامل آموزش کاراته را نیز به اشتراک گذاشته تا علاقه‌مندان بتوانند درس‌های معروف‌ترین استادان این زمینه از جمله آقای میاجی (Miyagi) را دنبال کنند.

به روند انتقال اطلاعات بازگردیم. زمانی که انتقال داده‌ها تکمیل شد، باید از یک گذرواژه استفاده کنید. گوگل پیشنهاد می‌کند که از رمزهای ساده‌ای مانند ۱ الی ۴ استفاده نکنید. در ساده‌ترین حالت، پیشنهاد می‌شود که از حسگر تشخیص اثر انگشت بهره بگیرید. لازم به ذکر است که افزون بر انتقال اطلاعات، حتی تصویر پس‌زمینه دستگاه قبلی‌تان نیز انتقال می‌یابد.

در نهایت مهم نیست که سیستم عامل دستگاه قدیمی شما چیست. فارغ از این که از کاربران اندروید و آی او اس (iOS) هستید، می‌توانید این ویدیو را ذخیره کرده و بعدها از آن استفاده کنید. باید توجه کنید که گوگل هر روز آیفون را به یک موز شباهت نمی‌دهد؛ بنابراین شاید این انگیزه مناسبی برای مشاهده و یا دریافت این ویدیو باشد. شما می‌توانید از زیر این ویدیو را مشاهده و یا در ۲ کیفیت مختلف دریافت کنید.

دانلود ویدیو با کیفیت ۱۰۸۰p | دانلود ویدیو با کیفیت ۷۲۰p

منبع: Phone Arena

 

بمنظور اطلاع از دیگر خبرها به صفحه اخبار فناوری اطلاعات مراجعه کنید.
منبع خبر

نوشته های مشابه

بستن