سیستم پرداخت مستقیم به کلاب هاوس اضافه شد

به گزارش سرویس تازه های دنیای فناوری مجله تک تایمز ،

کلاب هاوس (Clubhouse)، شبکه‌ی اجتماعی صوتی محبوب این روزها، از روز گذشته به کاربران امکان داده است به خالقان محتوا پول بدهند. طبق نوشته‌ی ورج، این نخستین‌باری است که ابزار کسب درآمد مستقیما درون کلاب هاوس در‌دسترس کاربران قرار می‌گیرد.

کلاب هاوس می‌گوید کارمزدی دریافت نمی‌‌کند و این یعنی خالقان محتوا تمامی پولی را دریافت می‌کنند که کاربران برایشان می‌فرستند. در‌حال‌حاضر، تمامی کاربران نمی‌توانند پول دریافت کنند و قابلیت درآمدزایی به‌تدریج در‌دسترس تمامی کاربران قرار می‌گیرد. کلاب هاوس این قابلیت را فعلا آزمایشی در‌اختیار گروهی کوچک قرار داده است.

در ادامه بخوانید:

برای پرداخت پول به خالقان محتوا در کلاب هاوس باید روی پروفایل آن‌ها ضربه بزنید و گزینه‌ی Send Money را انتخاب و سپس مقدار پول مدنظرتان را مشخص کنید. کاربر باید «کارمزد اندکی مربوط به پردازش کارت اعتباری را به Stripe، شریک تجاری کلاب هاوس برای پردازش پول، پرداخت کند. نخستین‌باری که به خالقان محتوا پول بپردازید، کلاب هاوس از شما می‌خواهد کارت اعتباری‌تان را به اپلیکیشن اضافه کنید.

خبر سیستم پرداخت مستقیم در حالی رسانه‌ای می‌شود که چند هفته پیش، کلاب هاوس Clubhouse Creator First، نخستین برنامه‌ی شتاب‌دهی به خالقان محتوا را راه‌اندازی کرد. این سرویس به بیست میزبان و خالق محتوا امکان می‌دهد مخاطبانی برای خود دست‌و‌پا کنند و از برنامه‌هایشان پول به‌دست آورند.

در چند وقت اخیر، تعداد زیادی از شبکه‌های اجتماعی مثل توییتر و لینکدین میزبان قابلیت مشابه کلاب هاوس شده‌اند و کلاب هاوس با قابلیت‌های جدیدی مثل پرداخت مستقیم تلاش می‌کند جلو از‌دست‌رفتن مخاطبانش را بگیرد. در‌حال‌حاضر، کلاب هاوس فقط برای سیستم‌عامل iOS منتشر شده و برای ورود به آن باید دعوت‌نامه داشته باشید. ناگفته نماند نسخه‌ی اندرویدی کلاب هاوس نیز در دست طراحی و تولید قرار دارد.

بمنظور اطلاع از دیگر خبرها به صفحه اخبار فناوری مراجعه کنید.
منبع خبر

نوشته های مشابه

بستن