آموزش ویدیویی زبان CSS – قسمت چهارم

به گزارش سرویس تازه های دنیای فناوری مجله تک تایمز ،

سی اس اس (CSS) یا شیوه‌نامه آبشاری (به انگلیسی: Cascading Style Sheets) یک زبان برای ساخت شیوه‌نامه است که از آن برای توصیف نمایش یک سند (که به یکی از زبان‌های نشانه‌گذاری مثل HTML نوشته شده‌است) استفاده می‌شود. CSS یکی از فناوری‌های بنیادین (در کنار HTML و جاوا اسکریپت) در ساخت صفحات مبتنی بر وب تلقی می‌شود که آموزش آن برای طراحان وب‌سایت‌های پویا الزامی است.

در حقیقت CSS روشی ساده برای نمایش چیدمان و جلوه‌های تصویری (مانند نوع قلم، رنگ و اندازه‌ها) بر صفحه‌های وب است. CSS از جنس زبان‌های نشانه‌گذاری، با ساختار متن سادهٔ رایانه است که درون هرکدام، دستورهایی آبشار مانند و پی‌درپی، برای چگونگی نمایش هر صفحه وب افزوده می‌شود. به گفته‌ای ساده‌تر، این دستورها روش نشان داده شدن قلم‌ها و اندازه‌شان، رنگ‌ها و پس زمینه‌ها، روش چیدمان موزاییک‌های دربرگیرنده داده‌ها (دیواره‌ها)، و بسیاری دیگر از عنصرهای ساختار هر صفحه وب را، درون خود جای می‌دهند.

بیشترین استفاده‌ای که از این زبان در حال حاضر می‌شود مشخص کردن سبک صفحهٔ وب HTML است. بنابراین یادگیری زبان HTML بدون CSS عملاً نشدنی است و فایده‌ای هم ندارد. ما به صورت موازی آموزش‌های ویدیویی رایگان آموزش زبان HTML را نیز در وب‌سایت تک تایمز منتشر می‌کنیم که شما می‌توانید با مراجعه به این لینک، همه قسمت‌های آن را مشاهده یا دانلود کنید.

در این سری آموزش نیز همانند HTML، آموزش زبان CSS را به صورت ویدیوهای رایگان هفتگی پوشش می‌دهیم. شما می‌توانید از زیر تمام ویدیوهایی قسمت چهارم آموزش این زبان را مشاهده یا دانلود کنید. در ضمن پیشنهاد می‌شود که ابتدا قسمت‌های ابتدایی آموزش‌های HTML را مشاهده و سپس این آموزش را دنبال کنید.

 

دانلود قسمت چهارم – بخش اول 

دانلود قسمت چهارم – بخش دوم

دانلود قسمت چهارم – بخش سوم

مشاهده آموزش‌های CSSاینستاگرام تک تایمزتلگرام تک تایمز

بمنظور اطلاع از دیگر خبرها به صفحه اخبار فناوری اطلاعات مراجعه کنید.
منبع خبر

نوشته های مشابه

بستن