هارمونی او اس ۲ همراه با هوآوی P50 در ماه ژوئن عرضه می شود

به گزارش سرویس تازه های دنیای فناوری مجله تک تایمز ،

رئیس بخش گروه تجاری مشتریان هوآوی به تازگی یک یادداشت جدید را ثبت کرده است که با توجه به آن می‌توان برنامه‌های آینده شرکت برای قسمت تولید موبایل و اینترنت اشیا را متوجه شد. وانگ چنگلو (Wang Chenglu) تایید کرده است بسیاری از دستگاه‌های هوآوی در ماه ژوئن ۲۰۲۱ میلادی می‌توانند به استفاده از سیستم عامل هارمونی او اس ۲ (Harmony OS) بپردازند.

این مدیر اجرایی انتظار دارد که تا پایان سال جاری، حدود ۳۰۰ میلیون گوشی هوشمند، تبلت و دیگر دستگاه‌های هوشمند شرکت به سیستم عامل یاد شده مجهز شوند. پس از این تاییدیه، یکی از افشاگران فعال در انجمن هوآوی ادعا کرد که عرضه P50 نیز تا ماه ژوئن و انتشار نسخه پایدار هارمونی او اس به تعویق انداخته می‌شود تا شاهد عرضه آن‌ها با یکدیگر باشیم. هوآوی P50 همراه تبلت میت پد پرو ۲ راهی بازار خواهد شد که گویا آن دستگاه نیز به صورت پیش‌فرض به هارمونی او اس مجهز خواهد بود.

مطالب مرتبط:

شایعات پیشین اشاره کرده بودند که تمام دستگاه‌های مجهز به رابط کاربری EMUI 11 و مجیک UI 4 از شرکت‌های هوآوی و آنر می‌توانند میزبان این سیستم عامل باشند. از طرفی دیگر، برخی از منابع چینی باور دارند که تنها دستگاه‌های مجهز به پردازنده‌های کایرین قادر به اجرای سیستم عامل مورد بحث خواهند بود و دستگاه‌های مبتنی بر پردازنده‌های اسنپدراگون یا مدیاتک، واجد شرایط دریافت این به‌روزرسانی نیستند.

سیستم عامل هارمونی

در حال حاضر گوشی هوشمند آنر ۹X مجهز به نسخه ۳ بتای این سیستم عامل، در حال تست و بررسی است و نشان می‌دهد که این غول چینی روز به روز در امر توسعه سیستم عامل خود قوی‌تر می‌شود. این نسخه آزمایشی در دسترس مدل چینی گوشی‌های P40، میت ۳۰ و میت پد پروهای بسیاری قرار گرفته است. بنابراین سرانجام زمانی که هوآوی آماده عرضه نسخه پایدار آن در چین شود، می‌توان انتظار مشاهده آن را در دیگر کشورها را نیز داشت.

ویژگی‌های اصلی دستگاه‌هایی که به هارمونی او اس مجهز می‌شوند

  • معرفی روش‌های جدید جهت کنترل رابط کاربری در گوشی‌های هوشمند، اضافه کردن بیش از ۵۰ کنترل برای توسعه‌دهندگان جهت توسعه هرچه بیشتر سیستم‌عامل هارمونی؛ این سیستم تعامل با رابط کاربری دستگاه‌های مختلف را نیز همسان می‌کند.
  • سیستم فریم‌ورک اپلیکیشن هارمونی از گوشی‌های هوشمند مختلف و مهاجرت سریع به آن پشتیبانی می‌کند. این سیستم به پشتیبانی از ارتباط و عملیات گردش‌های سریع نیز می‌پردازد. اپلیکیشن‌های هارمونی هنگام نصب در دستگاه‌های مختلف، هیچ صفحه بارگذاری ندارند.
  • یک زنجیره ابزار تلفیق‌شده در ویندوز و مک مهیا می‌شود تا تجربه کاربر یکسان باشد. این مورد برای توسعه‌دهندگان نیز سبب راحتی بیشتری می‌شود زیرا آن‌ها می‌توانند سریع‌تر به امر توسعه اپلیکیشن‌ها بپردازند.
  • بیش از ۴۰ نمونه حاضر از کدها برای توسعه‌دهندگان گوشی‌های هوشمند ارائه می‌شود. این مورد علاوه بر راحتی سبب می‌شود که آن‌ها سریع‌تر متوجه تفاوت‌ها بشوند و به تهیه رابط‌ها و توسعه روش‌هایی خاص برای سیستم‌عامل هارمونی بپردازند.
  • پشیبانی از رابط‌های توزیع‌شده مانند مودال‌های چند کیفیتی (Multi-modal Pereception) قابلیت این را ایجاد می‌کند که سناریو‌های گوناگونی پیاده شوند.
  • چند روش ورودی در فریم‌ورک و توانایی‌های مربوط به آن ارائه می‌دهد.
  • یک سیستم رابط برقراری تماس قدرتمند و استانداردسازی‌شده را فراهم می‌کند.
  • از فریم‌ورک‌های بدون محدودیت بهره می‌برد.
  • یک سیستم مدیریت داده توزیع‌بندی‌شده را فراهم می‌آورد. توسعه‌دهندگان قادر هستند تا رابط‌های پایگاه‌داده توزیع‌بندی‌شده را نیز فراخوانی کنند تا به استفاده از همگام‌سازی همزمان در دستگاه‌های مختلف دست پیدا کنند.
  • سیستم مدیریت حساب بهبودیافته؛ این سیستم شامل بی‌نهایت حساب از دستگاه‌هایی می‌شود که به وسیله سیستم‌عامل هارمونی فراهم آمده‌اند.

منبع: GSM Arena

بمنظور اطلاع از دیگر خبرها به صفحه اخبار فناوری اطلاعات مراجعه کنید.
منبع خبر

نوشته های مشابه

بستن