معرفی ظرفیت های قانونی اکانت ایکس باکس

به گزارش سرویس تازه های دنیای فناوری مجله تک تایمز ،

با افزایش قیمت نسخه‌های فیزیکی بازی‌های ویدیویی در کشور و آرشیو عظیم اشتراک ایکس باکس گیم‌پس، طیف وسیعی از گیمرها روی به استفاده از اکانت‌های اشتراکی آورده‌اند. به همین منظور، در این مقاله به معرفی انواع ظرفیت‌های قانونی اکانت ایکس باکس می‌پردازیم. توجه داشته باشید که این ظرفیت‌ها برای همه کنسول‌های سری ایکس باکس وان، سری ایکس و اس کاملاً یکسان هستند.

ظرفیت هوم

ظرفیت هوم (Home)، گران‌ترین و بهترین نوع اکانت‌های اشتراکی است و می‌توان گفت که عملکرد آن تفاوتی با دیسک بازی ندارد. شما هر زمان و به صورت آفلاین یا آنلاین می‌توانید از این اکانت استفاده کنید. بعد از وارد کردن اکانت بر روی ایکس باکس خود، لازم است تا وارد تنظیمات کنسول شوید. سپس به قسمت General رفته و گزینه Personalization را انتخاب کنید. در این صفحه، بر روی گزینه My Home Xbox کلیک کرده و Make This My Home Xbox را انتخاب کنید.

در صورتی که به جای Make This My Home Xbox، گزینه Remove This as My Home Xbox یا This isn’t my home Xbox را مشاهده کردید، به این معنی است که این اکانت درحال حاضر به اصطلاح بر روی کنسول شما هوم شده است و نیاز به اقدام خاصی نیست و می‌توانید از این حساب کاربری خارج شوید. بعد از هوم کردن یک حساب، می‌توانید از تمامی اشتراک‌ها و بازی‌های آن، بدون نیاز به ورود مجدد استفاده کنید. در نظر داشته باشید که با حذف اکانت هوم از روی کنسول، دسترسی خود را به محتویات آن حساب از دست می‌دهید.

ظرفیت عادی (آنلاین)

تفاوت ظرفیت عادی و هوم، در ضرورت اتصال به اینترنت است که قاعدتاً قیمت کم‌تری نسبت به هوم دارد. پس از اضافه کردن اکانت ظرفیت عادی به کنسول، نیاز به اقدام خاصی ندارید اما برای استفاده از بازی و خدمات آن، نیاز است که حتما به آن وارد (Sign in) شده باشید و کنسول شما نیز به اینترنت متصل باشد. پس از وارد شدن به حساب موردنظر، لازم است تا به اکانت شخصی خود سوییچ کرده و از امکانات حساب جدید بهره ببرید.

در صورتی که ارتباط ایکس باکس شما با اینترنت قطع شود و یا از اکانت خارج (Sign out) کنید، محتوای اکانت نیز غیرقابل دسترسی خواهند بود. به دلیل لزوم اتصال این ظرفیت به اینترنت، برای اجرای بازی‌های موجود بر روی اکانت باید آن‌ها را به‌روز نگه دارید که ممکن است برای خیلی از گیمرها محدودیت ایجاد کند.

امنیت اکانت ایکس باکس

برای اولین بار که وارد اکانت جدید می‌شوید، صفحه‌ای تحت sign in and security preference را مشاهده می‌کنید که لازم است گزینه No barriers را انتخاب کنید. در غیر این صورت، برای هربار استفاده از اکانت ظرفیت عادی و ورود به آن، نیاز است تا رمز عبور حساب را وارد کنید که می‌تواند عمل طاقت‌فرسایی باشد. همچنین تغییر این گزینه از طریق تنظیمات کنسول نیز قابل دسترسی است.

سایر نکات

  • در صورتی که اکانتی را خریداری می‌کنید، نباید اطلاعات آن را تغییر دهید.
  • نهایتاً ۲۰ اکانت می‌توانید بر روی ایکس باکس خود داشته باشید.
  • به هیچ وجه از اکانت‌های هکی و غیرقانونی استفاده نکنید، خطر بن شدن دائمی کنسول شما وجود دارد!
  • هر اکانت در یک سال می‌تواند تنها ۵ بار هوم شود.
  • استفاده از ظرفیت آفلاین ممکن است خطری برای کنسول نداشته باشد، اما شما را از تجربه آنلاین بازی و دریافت به‌روزرسانی‌ها محروم می‌کند.
  • تفاوتی در نحوه استفاده اکانت‌های بازی و اشتراک، مانند گلد و گیم‌پس نیست.

اینستاگرام تک تایمزتلگرام تک تایمز

بمنظور اطلاع از دیگر خبرها به صفحه اخبار فناوری اطلاعات مراجعه کنید.
منبع خبر

نوشته های مشابه

بستن